Brązowy Ryter

Start chłopców z nadpopradzkiej miejscowości, mogącej się pochwalić bogatymi tradycjami narciarskimi (to przecież właśnie stąd wywodził się tragicznie zmarły olimpijczyk z Innsbrucku 1986 Władysław Podgórski) uznać należy za nadzwyczaj udany. Dwa brązowe medale wywalczone przez Łękawskiego w sprincie oraz w biegu na 5 km w stawce pół setki zawodników mają swoją wymowę.

Mateusz Łękawski, który dwukrotnie stawał na podium oraz Karol Kulig - ci dwaj zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ryter wzięli udział w narciarskich zawodach biegowych, które odbyły się w Jakuszycach. Utalentowani rytrzanie rywalizowali w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2005.

W rankingu generalnym dwuosobowa ekipa z Rytra zgromadziła 15 punktów, co pozwoliło jej uplasować się na 12 miejscu w Polsce. Zwyciężył MKS Halicz Ustrzyki Dolne, który minimalnie wyprzedził Poroniec Poronin i AZS AWF Katowice. Na piątym miejscu sklasyfikowany został LKS Witów z Mszany Górnej.
(dw)
Oto miejsca zajęte przez biegaczy Rytera na poszczególnych dystansach:
sprint juniorów: 3. Mateusz Łękawski, 20. Karol Kulig - startowało 51 biegaczy; dystans 10 km (5 km stylem klasycznym, 5 km stylem łyżwowym) juniorów: 8. Łękawski, 35. Karol Kulig - na trasę wyruszyło 50 zawodników; dystans 5 km stylem klasycznym juniorów: 3. Łękawski, Kulig - nie ukończył biegu, w którym uczestniczyło 50 zawodników; sztafeta 2 razy 1200 m juniorów: 6. UKS Ryter - sklasyfikowano 18 zespołów.