Trzy punkty na święta

PAN
Adrian Pater (pierwszy z lewej) był bohaterem wczorajszego meczu. Fot Andrzej Wiśniewski
Na raty rozgrywane są mecze 19. kolejki w polskiej ekstraklasie. Wisła Krakbet grała z silnym zespołem Jango, w którym czołowe role odgrywają od lat zagraniczni zawodnicy. Jango Katowice - Wisła Krakbet Kraków 1-7 (1-3)

EKSTRAKLASA FUTSALU. Dziś Kupczyk podejmuje Red Devils Chojnice

Bramki dla Wisły: Pater 3, Filipczak 2, Szłapa, Wołoszyn.

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Kusia, Filipczak, Pater, Nocoń, Szłapa, Słonina, Wołoszyn, Mirga, Douglas, Korczyński.

Gospodarze dzielnie trzymali się tylko przez trzy minuty. Wówczas goście wywalczyli rzut wolny, którego na bramkę atomowym uderzeniem na gola zamienił Adrian Pater. Były gracz Sokoła Kocmyrzów do siatki Jango trafił jeszcze dwa razy, pokazując dobitnie, że jest bardzo sumiennym graczem przedniej formacji, do tego dysponującym bardzo niekonwencjonalnym uderzeniem. Dwie bramki zdobył Krzysztof Filipczak, który ostatnio był nieco w cieniu innych graczy Wisły, ale w kolejnym meczu udowadnia słuszność jego transferu z Kupczyka. Wisła po kwadransie prowadziła 3-0 i w końcówce pierwszej połowy rywal zdobył, jak się później okazało, jedyną bramkę w meczu. W drugiej połowie krakowianie dominowali niepodzielnie i spokojnie strzelili cztery gole, mając okazję na co najmniej drugie tyle.

Dziś o godzinie 20.30 w hali sportowej w Myślenicach Kupczyk zagra z Red Devils Chojnice. Krakowianie za wszelką cenę chcą wygrać, aby zwiększyć przewagę nad strefą spadkową.