Wygrana Regisu Wieliczka

PAN
Fragment meczu kadetów Wisły Kraków (w czerwonych strojach) z Turowem Zgorzelec Fot. Wacław Klag
Zespoły MOSM Bytom oraz Regis Wieliczka okazały się najlepsze w młodzieżowych turniejach koszykówki, które dzięki wsparciu Gminy Kraków i Województwa Małopolskiego odbyły się w miniony weekend w obiektach Wisły. Kadetki z Bytomia otrzymały w nagrodę okazały Puchar Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, zaś wieliczanie Puchar Wawelskich Smoków.

KOSZYKÓWKA. Międzynarodowe turnieje kadetek i kadetów

Zespołom Wisły bardzo zależało, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, ale tylko kadetkom udało się stanąć na najniższym stopniu podium. W decydującym, jak się później okazało, meczu o awans do finału dziewcząt wiślaczki prowadziły w pewnym momencie z MOSM Bytom już szesnastoma punk-tami. W czwartej kwarcie gospodynie zgubiły jednak całkowicie rytm gry i roztrwoniły prowadzenie. Doszło do dogrywki, w której decydująca okazała się ostatnia minuta. Wtedy to Wisła dwukrotnie straciła piłkę na własnej połowie boiska, bytomianki zdobyły bezcenne punkty i mecz zakończył się wynikiem 52-56. W meczu o trzecie miejsce z Basketem Piekary Śląskie Wisła wygrała 60-34. kadeci byli też blisko strefy medalowej, ale w meczu o półfinał przegrali po zaciętej walce ze Śląskiem Wrocław 66-69. Warto zaznaczyć, że Biała Gwiazda grała w turnieju aż siedmioma zawodnikami z młodszego rocznika. Turniej pewnie wygrał Regis Wieliczka, który jest faworytem mistrzostw Małopolski w tej kategorii wiekowej. W finale turnieju kadetek MOCM Bytom pokonał KKS Olsztyn 53-47, a w finale kadetów Regis Wieliczka wygrał z MOSM Bytom 72-56. Rozgrywki ligowe w naszym województwie rozpoczną się na przełomie września i października.
Końcowa kolejność, dziewczęta: 1. MOSM Bytom, 2. KKS Olsztyn, 3. Wisła Kraków, 4. LA-Basket Piekary Śląskie, 5. RMKS Rybnik, 6. MLKS Rzeszów, 7. Poprad, 8. Gorce Nowy Targ; chłopcy: 1. Regis Wieliczka, 2. MOSM Bytom, 3. Śląsk Wrocław, 4. Unia Tarnów, 5. Wisła Kraków, 6. Turów Zgorzelec, 7. Kadra Lublin, 8. Kadra Kraków.