Kwarciński wygrał w dowolnym

ART
Reprezentant krakowskiego Wawelu zmagania rozpoczął znakomicie, z wynikiem 616,9 pkt triumfując w pistolecie dowolnym. Po seriach podstawowych prowadził (527 pkt) i przewagę utrzymał w finale (88,9). Kwarciński na podium stanął również w pistolecie pneumatycznym. Po pierwszym etapie był trzeci (567 pkt, 4 "oczka" straty do lidera) i choć w finale uzyskał najlepszy wynik (98,0), to znajdujących się przed nim rywali nie wyprzedził. Z grona krakowskich pistoleciarzy słabiej spisał się we Wrocławiu uczestnik ME juniorów Paweł Niedzielski. Zawodnik Wawelu był 14. w pistolecie dowolnym (503 pkt) i 11. w "pneumatyku" (560). W tej drugiej konkurencji 16. był Michał Rajwa z LOK (554), a 17. Paweł Jasiński z Hejnału (553).

Puchar Polski Juniorów w strzelectwie sportowym

Bardzo udana była dla Andrzeja Kwarcińskiego inauguracja Pucharu Polski juniorów w strzelectwie sportowym. W rozgrywanych we Wrocławiu zawodach dwukrotnie stanął na podium.

Blisko pozycji medalowej były juniorki z LOK. W karabinie sportowym leżąc 4. była Anna Laszczak (do podium zabrakło punktu). Również 4. miejsce (0,6 za trzecią z zawodniczek była) w karabinie pneumatycznym zajęła Ewa Budek (7. była Marzena Bułat z Wisły), która była także 8. w karabinie sportowym.
W gronie juniorek w pistolecie sportowym 7. miejsce zajęła Olga Guzik (Wawel). Uczestniczce ME w tej kategorii wiekowej lepiej poszło w pneumatycznym, gdzie była 6.