Wisła najlepsza

PAN
W Rudzie Śląskiej odbył się piłkarski turniej trampkarzy, rocznik 1993 o puchar burmistrza miasta Andrzeja Stani. W zawodach wzięło udział dziesięć zespołów z: Czech, Słowacji, Niemiec i Polski. Zespół Szkółki Piłkarskiej Wisły prowadzony przez Stanisława Chemicza zajął w zawodach pierwsze miejsce.

W turnieju trampkarzy w Rudzie Śląskiej

W eliminacjach wiślacy pokonali kolejno: Ruch Chorzów 4-1 (bramki: Michalski 3, Bułat), Wawel Wirek 4-0 (Michalski 3, Stodolski), Gurn Weiss Piesteritz 8-0 (Michalski 5, Bułat, Konop, Matys) oraz zremisowali bezbramkowo z Banikiem Ostrawa, co dało krakowianom pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i awans do finału, w którym spotkali się z mistrzem drugiej grupy Górnikiem Zabrze. Mecz miał jednostronny przebieg, Wisła wygrała 5-0 (Michalski 3, Stróżak, Bułat). Maksymilian Michalski z Wisły został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju oraz królem strzelców imprezy. Nagrody najlepszym wręczali byli świetni piłkarze: Gerard Cieślik, Stanisław Oślizło i Jan Kowalski.
   Wisła: Byłat, Bielawski, Kocoń, Szczepański, Fałowski, Nazim, Robak, Stodolski, Stróżak, Sypniewski, Matys, Michalski, Moskal, Świst.