MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zdobyły 27 medali

Redakcja
Miniony rok był dla gimnastyczek krakowskiej Wisły niezwykle udany. 27 medali mistrzostw Polski, 2. miejsce w punktacji Polskiego Związku Gimnastycznego, 8 reprezentantek Polski, drugie lokaty w zawodach w Belgii i Niemczech mówi samo za siebie.

Gimnastyczki TS Wisła

   Gimnastyczki Wisły przyzwyczaiły już do tego, że seryjnie zdobywają medale, ale miniony sezon był jednym z najlepszych w historii sekcji. Systematyczna praca z młodzieżą sprawia, że we wszystkich kategoriach wiekowych Wisła jest wiodącą siłą w kraju. W 2002 roku lepsze od wiślaczek były tylko zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Zabrza.
   - Pracuję w Wiśle od 30 lat i nigdy mi się nie zdarzyło, abym sprowadził do nas zawodniczkę z innego klubu - _mówi trener koordynator sekcji Sławomir Kaliszewski. - Wszystko, co osiągnęliśmy w minionym roku i latach poprzednich to wysiłek ludzi związanych z klubem i sekcją. Działamy w skrajnie trudnych warunkach, trenerzy otrzymują minimalne wynagrodzenia, a przecież rokrocznie nasze zawodniczki zdobywają medale i są w kadrze narodowej. W minionym roku byliśmy współorganizatorami indywidualnych mistrzostw Polski seniorek i dzięki temu wzbogaciliśmy się o trochę lepszy sprzęt. W jakich warunkach trenowaliśmy przedtem lepiej sobie nie przypominać.
   Działalność sportowa sekcji jest ściśle związana ze Szkołą Podstawową nr 5 w Krakowie, do której uczęszcza 80 proc. zawodniczek oraz z Gimnazjum nr 16. Sekcja brała czynny udział w organizacji i powołaniu Gimnazjum Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5, do którego uczęszcza wiele zawodniczek. W tym roku sekcja będzie współorganizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców.
   
- Liczę, że dzięki organizacji tej imprezy będziemy mogli doposażyć naszą salę i dzięki temu jeszcze lepiej szkolić nasze zawodniczki i zawodników _- mówi Sławomir Kaliszewski.
   Oprócz Sławomira Kaliszewskiego zajęcia w sekcji prowadzą: Beata Bodzoń, Mariola Frandofert, Walery Kawalenka, a kierownikiem sekcji jest Andrzej Michaliszyn. Sponsorami zawodniczek są: Urząd Miasta Krakowa, ZPC Wawel, Miraculum Kraków, Interart Orbi, Fitness Club oraz klub.
   Podczas uroczystego podsumowania roku 2002 karierę zakończyły wielokrotne medalistki mistrzostw Polski i reprezentantki Polski Monika Łężniak i Joanna Baczyńska. Pierwszą z dalszych startów wyeliminowała kontuzja, druga ukończyła już 20 lat i postanowiła zakończyć karierę.
   - _Obie zawodniczki były z nami przez 14 lat - _mówi Kaliszewski. - Pamiętam, jak przyszły na treningi miały po 5, 6 lat i od razu wiedziałem, że to będą gimnastyczki wielkiej klasy. W gimnastyce jest jednak tak, że wyniki odnosi się w bardzo młodym wieku, później alternatywą dla zawodniczek jest na przykład fitness. Obie zawodniczki studiują na krakowskiej AWF i na pewno krakowski sport będzie miał jeszcze z nich pociechę.
    (PAN)

Wyniki zawodniczek Wisły w 2002 roku

   Drużynowe MP: seniorki (Ewelina Bróg, Katarzyna Dudek, Katarzyna Woźnica) - srebrny medal; juniorki (Agnieszka Miarka, Monika Frandofert, Anna Turczyńska, Magdalena Kruk) - złoty medal; juniorki młodsze (Kinga Rojek, Marta Kolarczyk, Katarzyna Jurkowska, Gabriela Janik, Anna Libera) - srebrny medal; młodziczki (Monika Kulista, Aleksandra Polek, Olga Grymek, Aneta Polak, Patrycja Kowal) - srebrny medal.
   Indywidualne medale MP: seniorki - Katarzyna Dudek (2. równoważnia); juniorki - Agnieszka Miarka (1. wielobój, 2. poręcze), Marta Tajduś (1. skok, 3. wielobój, 3. poręcze); juniorki młodsze - Monika Frandofert (1. wielobój, 1. poręcze, 1. ćwiczenia wolne, 2. skok, 2. równoważnia), Anna Turczyńska (1. równoważnia, 2. wielobój, 3. skok, 3. ćw. wolne), Marta Kolarczyk (1. skok), Magdalena Kruk (2. poręcze); młodziczki - Katarzyna Jurkowska (1. wielobój, 1. poręcze, 1. równoważnia, 1. ćw. wolne, 3. skok), Anna Libera (2. równoważnia).
   W kadrze seniorek były: Joanna Baczyńska, Katarzyna Dudek, Ewelina Bróg, w kadrze juniorek: Agnieszka Miarka, Marta Tajduś, Anna Turczyńska, Monika Frandofert, Magdalena Kruk.   W hali krakowskiego Tomeksu rozegrany został pierwszy halowy turniej piłkarski o Puchar Ligi Multimedialnej dziennikarzy. Zawody wygrał zespół Telewizji Kablowej UPC Katowice, pokonując w finale Zakład Graficzny Colonel 1-0. Trzecie miejsce zajęło Expro, pokonując 3-1 "Dziennik Polski".
   W zawodach wystartowało 11 zespołów, które podzielone zostały na 4 grupy, po dwie najlepsze awansowały do ćwierćfinału. Nasza redakcyjna drużyna w meczach eliminacyjnych dwukrotnie zagrała z tygodnikiem "Dzień Dobry", gdyż na zawody nie dojechał zespół Telewizji Kablowej UPC Kielce. Dwukrotnie wygraliśmy 5-1 (bramki: Nowak 3, Czerkawski, Półtorak) i 6-2 (P. Mordan 6). W ćwierćfinale po dramatycznym boju uporaliśmy się z zespołem Telewizji TVN 2-0 (P. Mordan 2), później, niestety, musieliśmy uznać wyższość Colonela w półfinale i Expro w meczu o 3. miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kusiak z Colonela, królem strzelców został Paweł Mordan z "Dziennika Polskiego", który zdobył 9 bramek.
   Końcowa kolejność turnieju: 1. UPC Katowice, 2. Colonel, 3. Expro, 4. Dziennik Polski, 5-8. UPC Kraków, Dzień Dobry, Telewizja Autocom, TVN, 9-11. Radio FMF FM, Wydawnictwo Universitas, Interia.pl.
   Dziennik Polski: Paweł Panuś, Remigiusz Półtorak, Rafał Czerkawski, Jarosław Nowak, Maciej Rzepa, Robert Kubowicz, Marek Mordan, Paweł Mordan. (PAN)

   Puchar Ligi Multimedialnej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski