Kwintet na podium

FIL
5 medali wywalczyli krakowianie podczas mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w judo, które odbyły się w Pile.

Sukces krakowian w MP młodzików w judo

W zawodach, oficjalnie nazywanych nie wiedzieć czemu... Pucharem Polski, startowało aż 330 chłopców i 164 dziewcząt.
Pierwszy w historii żeńskiego judo Wisły Kraków zdobyła Małgorzata Tracz, która zajęła trzecie miejsce w wadze 63 kg. Podopieczna trenera Piotra Weissa uprawia judo zaledwie od niespełna 2,5 roku, a już stanęła na podium MP! Poza nim uplasowały się natomiast jej dwie koleżanki klubowe: w wadze 48 kg Klaudia Grabowska i w wadze 63 kg Izabela Bryndza.
Świetnie spisała się zawodniczka Jordana Kraków Izabela Mirus, która została wicemistrzynią Polski w wadze 48 kg. Podopieczna trenera Stanisława Bugajskiego w finale przegrała po dogrywce 1-2 z Dominiką Kowal (IKS Szóstka Piła). Krakowianka po raz kolejny pokazała klasę i duże możliwości. Na podium stanęli też dwaj jej koledzy klubowi, podopieczni trenera Roberta Barnasia. W wadze 73 kg srebrny medal zdobył Piotr Sobczyk, a w wadze 81 kg po brązowy medal sięgnął Marek Stróżek. Ponadto "brąz" w wadze +81 kg wywalczył Dariusz Podolecki z Grota Kraków, prowadzony przez trenera Krzysztofa Wojdana. (FIL)