"Srebro" Romaniuka

FIL
Kilka czołowych lokat zajęli krakowscy judocy podczas zawodów Pucharu Polski - ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego juniorów i juniorów młodszych (roczniki 1991-93), który odbył się w Rybniku.

Krakowscy judocy w czołówce Pucharu Polski

Była to druga impreza ogólnopolska w tych rocznikach po wakacjach. Prawo startu można było wywalczyć w drodze eliminacji. Zawodniczki i zawodnicy z Małopolski walczyli o ten przywilej 30 września w Bytomiu. Z klubów krakowskich, jak zwykle nie zawiedli zawodnicy TS Wisła i zawodniczki sekcji MKS Jordan przy Centrum Młodzieży.
W wadze 90 kg srebrny medal zdobył Oskar Romaniuk (Wisła), a jego klubowy kolega Krzysztof Grabiec w tej wadze był siódmy. Trener młodych wiślaków Piotr Weiss miał też powody do radości z punktowanych miejsc w innych kategoriach: w wadze +90 kg piąty był Marek Michno, a w wadze 60 kg siódmy Oliwier Romaniuk.
Zawodniczki Jordana - Anna Osajda w wadze 70 kg i Izabella Mirus w wadze 48 kg - przegrały walki o brązowe medale i zajęły piąte miejsca. Wychowanki trenerki Anny Szczęsny na poprzednim Pucharze Polski, 16 września w Łodzi, były dziewiąte. -AnnaOsajda trenuje dopiero oddwóch lat ijest przykładem, że nigdy nie jest zapóźno, by doskonalić się wjudo. Izabella Mirus jest jeszcze młodziczką, ale trenuje już od____sześciu lat - powiedziała ich trenerka. Siódme miejsce w wadze 63 kg zajęła kolejna zawodniczka Jordana Weronika Wiertel, która trenuje 5 lat, a jej szkoleniowcem jest Robert Barnaś.