Małopolska liga juniorów

PAN
Dalin Myślenice - Krakus Nowa Huta 2-0 (1-0)

1-0 M. Górecki 13, 2-0 M. Górecki 67.

Sędziował Tomasz Musiał z**Krakowa. Widzów 30. Dalin: Obłaza - Moskal, Cygal, Morlak, Senderski - J. Górecki (75 Marchiński), Rojek, Kęsek, Burtan (75 Ogrodny) - Bryjak, M. Górecki (72 Salawa). Krakus:** Kocoł - Cielesta, Majcherczyk, Wojtaczka, Pacanowski - Pieńkowski, Kornio, Zygmunt, Rumian (46 Szych) - Zięba (75 Madej), Panek.
Na początku meczu Bryjak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił jednak zbyt lekko i bramkarz skutecznie interweniował. Kolejny atak Dalinu przyniósł gola tej ekipie. Moskal z rzutu wolnego zagrał do Rojka, ten dośrodkował do M. Góreckiego, który uprzedził wychodzącego bramkarza i głową skierował piłkę do bramki. W 45 min Zygmunt miał okazję, aby doprowadzić do remisu, ale piłka trafiła w boczną siatkę. W 48 min. M. Górecki uderzył tuż obok słupka. Po chwili Bryjak zmarnował sytuację sam na sam, wreszcie M. Górecki wymienił piłkę z J. Góreckim, minął obrońcę i z 14 m strzelił nie do obrony.
(PAN)

Hutnik - Jordan Jordanów 3-1 (0-0)

0-1 Sulka 65, 1-1 Jagła 72, 2-1 Jagła 78, 3-1 Kuczek 85.
Sędziował Łukasz Bartosik. Żółta kartka -**Sochacki. Hutnik: Techmański - Komenda, Kuczek, Maliński, Gawin (46 Kubera) - Jagła, Pacyga (46 Dobaj), Gładysz, Jezior (85 Lasek) - Oleksiak (30 Kowalczyk), Grabski (70 Bober). Jordan:** Szczudło - Kolaniak, Ferek, Grzęda, Główczak - Mastela (80 J. Pietrzak), Sochacki, Karkula, Tyrpa (60 Żegleń) - K. Pietrzak, Sulka (70 Paluch).
Po raz szósty z rzędu juniorzy Hutnika najpierw przegrywają, by zwycięsko zakończyć zawody. Jordan przyjechał do lidera jako jedyny zespół, który nie zdobył w lidze punktu, ale który szybko się uczy i jest coraz lepszą ekipą. Goście, co oczywiste, nastawili się na grę w głębokiej defensywie, licząc na wywiezienie z Krakowa remisu. Gospodarze atakowali od początku meczu, gościom tylko dwukrotnie udało się wyjść z własnej połowy, mimo to świetnie dysponowany Szczudło nie dał się zaskoczyć. Zanosiło się na sensację, gdy w 65 minucie Karkula wyprowadził szybki kontratak, minął dwóch rywali i wyłożył piłkę Sulce, który z bliska nie mógł spudłować. Po raz kolejny w roli ratownika Hutnika wystąpił skrzydłowy Jagła. Młody zawodnik popisał się w 72 minucie bardzo ładnym strzałem z około 18 metrów, po którym Szczudło nie miał nic do powiedzenia. Juniorzy Hutnika nie dali się już podnieść rywalowi, po akcji Dobaja i Kowalczyka Jagła uderzeniem w długi róg podwyższył rezultat, a wynik ustalił Kuczek, popisując się skutecznym uderzeniem głową po centrze z rzutu rożnego Gładysza.
(PAN)

Cracovia - SMS Kraków 3-3 (2-3)

0-1 Lichota 14, 1-1 Kekuś 28, 2-1 Dynarek 30 (karny), 2-2 Lichota 32 (karny), 2-3 Grych 38, 3-3 Dynarek 55 (karny).
Sędziował Tomasz Kita. Czerwone kartki: Lichota -**Nahle. Cracovia: Cieślik (20 Juszczyk) - Kozieł, Brózda, Łuczak, Hejnar (55 Żurek) - Tomkowiak, Dynarek, Kękuś, Wrona - Żuławiński (58 Martynus), Obrzut. SMS:** Łukaszek - Kowalczyk, Nahle, Kozieł, A. Gogola - Borek (60 Węglarz), M. Gogola, Lichota, Hałat (70 Beza) - Grych (75 Adamowski), Węska (70 Cieślik).
Prestiżowy mecz i wielkie emocje. Goście objęli prowadzenie po ładnym strzale z rzutu wolnego Lichoty, wyrównał Kękuś, a chwilę później Dynarek wyprowadził "Pasy" na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po przerwie dominowała Cracovia, jej przewaga była bardzo wyraźna w ostatnich fragmentach meczu, gdy goście grali w dziewiątkę. Mimo wielu okazji "Pasom" udało się tylko wyrównać. Po meczu trener SMS Andrzej Hyży zapowiedział wniesienie protestu, gdyż, jego zdaniem, arbiter prowadził zawody skandalicznie, dwukrotnie karząc jego zespół rzutami karnymi i wyrzucając z boiska dwóch zawodników SMS.
(PAN)

Wisła Kraków - Unia Tarnów 4-0 (1-0)

1-0 Jeleń 10, 2-0 Batko 73, 3-0 Gręda 84, 4-0 Gręda 89.
Sędziował Artur Szydłowski. Żółte kartki: Gręda -**Korman, Marczyński. Wisła: Trela - Zalewski (82 Barczyk), Łapuszek, Darda, Mitka (67 Łętocha) - Jeleń, Żuchowicz (86 Kozieł), Chodźko (77 Janik), Kwiek - Hajnos (18 Gręda), Pindiur (72 Batko). Unia:** Zapała - Marciniec, Szatko, Janik (82 Popiela), Lądnik - Ligara (35 Zieliński, 87 Orlik), Pacura (82 Barwałd), Węgrzyn, Rodak - Korman (69 Bieżak), Niewola.
Krakowianie szybko zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oraz strzale pod poprzeczkę Jelenia i choć w dalszej fazie meczu mieli przewagę, to niewiele z niej wynikało. Także goście mieli dwie okazje bramkowe, ale Trela w obu przypadkach spisał się jak trzeba. Dobrą zmianę dał Batko, jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się bramką zdobytą w sytuacji sam na sam, potem napastnik Wisły pomógł Grędzie zdobyć trzecią bramkę oraz brał udział w akcji, po której ten sam po podaniu Jelenia ustalił wynik meczu.
(PAN)

Glinik/Karpatia Gorlice - Skawinka 4-0 (3-0)

1-0 Kijek 7, 2-0 Kurowski 29, 3-0 Kurowski 45, 4-0 Stróżyk 90
Sędziował Wacław Gargula z**Nowego Sącza. Żółte kartki: Czechowicz -**Kozłowski. Widzów 60.Glinik/Karpatia: Grądalski - Kijek, Olech, Martuszewski, Gancarz - Rząca (76 Grajewski), Janek, Mroczka, Czechowicz (86 Stróżyk) - Kurowski, Pawełczak. Skawinka:** Kowalówka - Maciej Morawski, Michał Morawski, Kozłowski, Kosek - Galas (40 Putaj), Meus, Konik, Dudała - Łukasik, Kaźmierczak.
Pewne zwycięstwo miejscowych, którzy szczególnie w pierwszej połowie uzyskali sporą przewagę. Przyniosła ona efekt w postaci trzech trafień. Pierwszy padł po strzale Kijka z 30 m. Na 2-0 podwyższył uderzeniem z rzutu wolnego Kurowski. Ten sam zawodnik był autorem trzeciego gola zdobytego tuż przed przerwą, kiedy to po dośrodkowaniu Rzący z 1 m wepchnął piłkę do siatki. Po zmianie stron goście usiłowali dotrzymywać kroku gorliczanom, ale i tak nie ustrzegli się straty jeszcze jednej bramki. Zapisał ją na swym koncie Stróżyk, korzystając ze złego wybicia futbolówki przez golkipera Skawinki.
(DW)

Dunajec Nowy Sącz - Sandecja 2-1 (0-0)

1-0 Oleksy (samobójcza) 56, 1-1 Pająk 60, 2-1 K. Kulig 78.
Sędziował Rafał Kaczówka z Tarnowa. Żółte kartki: Śmietana - Krupa. Widzów 100.
Dunajec: Maciej Duda - Marszałek, Fritz, Schreiner, Bobak - Brzyżek, M. Dudek, S. Kulig (46 Ł. Dudek, 71 K. Kulig), Śmietana (57 Kusyk, 71 Guzy) - Pietrzak, Górka (67 Wilk).
Sandecja: Zwoliński - Janczyk, Bodziony, Cięciwa, Jawczak (82 Tarasek) - Rosiński (41 Oleksy, 67 Słaby), Szczepanik, Krupa, Zbozień - Pająk, Tokarczyk (48 Filip).

6-39

Młodsi: Wawel - Unia Oświęcim 1-4, Wisła - Unia Tarnów 3-0, Cracovia - SMS Kraków 6-1, Hutnik - Jordan 8-0, Garbarnia - Okocimski 6-1, Dalin - Krakus 4-2, Dunajec - Sandecja 0-4.