Do... 10 razy sztuka

FIL
Wiślacy od 10 lat startują w tej imprezie, ale dopiero teraz udało im się ją wygrać. W zawodach walczyło 114 zawodników z 11 krajów i 31 klubów. Wisła zdobyła 29 pkt, wyprzedzając Honved Budapeszt i USK Praga - po 15,5 pkt. Indywidualnie najlepiej spisał się Artur Kłys, który triumfował w kat. 66 kg. Drugie miejsca zajęli Antoni Maciołowski (jeszcze junior) w kat. 60 kg, Krzysztof Węglarz w kat. 90 kg i Dawid Ossoliński w kat. +100 kg (Węglarz nie bił się w finale z powodu kontuzji). Trzecie lokaty wywalczyli Mariusz Wiśniowski w kat. 60 kg i Paweł Pytliński w kat. +100 kg.

Judocy Wisły Kraków najlepsi w Bańskiej Bystrzycy

Judocy Wisły Kraków zajęli pierwsze miejsce drużynowo podczas międzynarodowego turnieju w Bańskiej Bystrzycy.

Po turnieju krakowianie uczestniczyli w trzydniowym campie (obozie). Wcześniej byli na dwutygodniowym zgrupowaniu w Jakubowie na Mazurach i na ośmiodniowym, międzynarodowym campie - z udziałem 200 zawodników - w Izoli na Słowenii.
_-Wlipcu Kłys iWęglarz byli przez trzy tygodnie naobozie kadry wSierra Nevada wHiszpanii. Wprzyszłym roku mistrzostwa odbędą się we wrześniu wBrazylii iplanowany jest podobny obóz. 31 sierpnia Artur iKrzysztof pojadą doBrunszwiku wNiemczech naturniej icamp. Obaj w2007 roku będą rywalizować oprawo startu wigrzyskach olimpijskich wPekinie -___powiedział trener wiślaków Marek Tabaszewski.
Druga część tegorocznego sezonu zapowiada się ciekawie. Wiślaków czekają starty w kolejnych rzutach ligi (16 września w Opolu i 21 października we Wrocławiu; po trzech turniejach zajmują czwarte miejsce) oraz młodzieżowych mistrzostwach Polski (7 października we Wrocławiu). Być może też w młodzieżowych mistrzostwach Europy (25 i 26 listopada w Rosji) wystąpi Węglarz.
W tym roku wiślacy mogą się pochwalić wieloma sukcesami. Węglarz zajął piąte miejsce w ME w Tampere, pierwsze i trzecie w Pucharze Świata w Austrii i Szwecji oraz pierwsze w mistrzostwach Polski w Gdańsku. Kłys był drugi w PŚ w Szwecji, Pytliński drugi w MP, a Dawid Tondera trzeci w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (w kat. 66 kg).
Sekcja judo Wisły zaprasza na treningi chłopców. Zapisy pod nr tel. (0-12) 630-45-24 i 0-602-713-709.