Wisła pierwsza w Pucku

PAN
Wielkim sukcesem zawodników Szkółki Piłkarskiej Wisły Kraków (rocznik 1996) zakończył się V międzynarodowy turniej piłkarski w Pucku. Podopieczni Cezarego Bejma zajęli pierwsze miejsce.

Grą krakowian zachwycali się wysłannicy Borussi Dortmund

Krakowianie byli lepsi od zawodników o rok starszych, więc ich sukces ma podwójne znaczenie. Wisła była rewelacją turnieju, jej grą zachwycali się między innymi skauci Borussi Dortmund. Królem strzelców zawodów został Paweł Stolarski, który siedem razy pokonywał bramkarzy rywali, o jedną mniej bramkę uzyskał Adam Buksa. Trampkarze Wisły zdobyli także puchar fair play, wzbudzając sympatię wśród kibiców i pozostałych zespołów. W zawodach, oprócz Wisły, startowały inne polskie drużyny: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok oraz renomowane firmy zagraniczne - Lokomotiw Moskwa czy Borussia Dortmund.
   Wisła rozpoczęła turniej od porażki z Poznaniakiem 0-1, a potem wygrała kolejno z: Zatoką Puck 3-0, Arką Gdynia 2-0, Bytowią 10-1, Energetykiem Gryfino 3-0, reprezentacją Pomorza 3-0 i w finale z KS Janowo 3-0.
   Wisła: Paweł Stolarski, Adam Buksa, Patryk Pilch, Mateusz Mlostek, Mateusz Zając, Błażej Skrobowski, Kamil Ptaszyński, Andrzej Żak, Jakub Mordec, Przemysław Lech, Rafał Lubiński, Sebastian Kossakowski, Damian Łukasik, Michał Bieżało, Szymon Bruzda.