Wisła mistrzem Małopolski

PAN
Juniorzy młodsi krakowskiej Wisły zdobyli tytuł mistrzów Małopolski podczas finałowych zawodów, które odbyły się w sobotę w Gorlicach.

Juniorzy młodsi

W zawodach wzięły udział dwie drużyny z każdego z wojewódzkich okręgów, a więc: wadowickiego, krakowskiego, tarnowskiego i nowosądeckiego. Wiślacy zdecydowanie górowali nad resztą stawki, męczyli się dopiero w finale, w którym o zwycięstwie krakowian decydowały rzuty karne.
- Poziom mistrzostw określiłbym jako przeciętny, bardzo emocjonujący i____dramatyczny był natomiast mecz finałowy - mówi trener Wisły Robert Orłowski. -Wygraliśmy mistrzostwa, jednak uczciwie przyznaję, że także Glinik miał swoje okazje imógł rozstrzygnąć te zawody na____swoją korzyść.
Wisła w eliminacjach pokonała Jedność Nowy Sącz 3-0, Olimpijczyka Chrzanów 3-1 oraz zremisowała z Unią Tarnów 1-1 co dało jej pierwsze miejsce w grupie. W półfinale krakowianie rozgromili Emalię Olkusz 7-0, a w finale zremisowali z Glinikiem Gorlice 1-1. W doliczonym czasie gry było 0-0, karne zaś wygrała Wisła 3-2
Trzecie miejsce zajęła Emalia Olkusz pokonując Unie Tarnów 3-1. Na miejscach 5-6 sklasyfikowano Krakusa Nowa Huta i Olimpijczyka Chrzanów, a na miejscach 7-8 Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska i Jedność Nowy Sącz.