Bernaciak przed Knapikiem

ART
Krakowscy strzelcy wzięli udział w zawodach Polish Open Kaliber 2007, które rozegrane zostały w Białymstoku. W mocnej międzynarodowej osadzie dobrze spisał się Michał Bernaciak (Wawel Kraków).

Zawody klasyfikacyjne strzelców

W jednej z najbardziej prestiżowych imprez (do wygrania był m.in. samochód osobowy), oprócz zawodników z Polski wystartowali reprezentanci m.in. Ukrainy i Białorusi - łącznie prawie 400 osób. Bernaciak w pistolecie pneumatycznym pierwszego dnia nie wypadł okazale (570 pkt i 16. lokata), ale drugiego (bez finału, tylko serie podstawowe) spisał się znakomicie. Zajął 5. miejsce, będąc najlepszym z Polaków. Uzyskał 580 pkt i wygrał m.in. z obecnym nr 1 w kadrze Wojciechem Knapikiem (Zawisza Bydgoszcz). To o tyle ważne, że zawody w Białymstoku były jednocześnie jednym z turniejów klasyfikacyjnych do kadry na sezon 2008.
W pistolecie pneumatycznym pań w finale strzelała Beata Bartków-Kwiatkowska. Zawodniczka Wisły Kraków zajęła 8. lokatę, a ten wynik powtórzyła dzień później, w zawodach w skróconej formule (dało jej to wśród Polek odpowiednio 3 i 4. miejsce). Blisko swej koleżanki klubowej plasowała się także Karolina Bujakowska. Najpierw wywalczyła 9. miejsce, a drugiego dnia była od niej wyżej - na 7. pozycji. Ponadto w karabinie seniorów 13. i 10. był Marcin Królikowski i 15. pierwszego dnia Rafał Sumara (obaj Wisła).
W pistolecie pneumatycznym juniorów Andrzej Kwarciński (Wawel) zajął 9. miejsce (do awansu do finału zabrakło punktu, był 4. z Polaków) i 12. w drugich zawodach. Z kolei Olga Guzik był 13. i 5. (druga z polskich juniorek). Zawodniczka Wawelu dobrze wypadła w eliminacjach "pneumatyka" do superfinału. Rywalizowali w nich razem panie i panowie (w każdej serii odpadało 5 najgorzej strzelających, później 2), Guzik dotarła najdalej - zajęła 8. miejsce, będąc najlepszą z polskich reprezentantek.
W ruchomej tarczy broniący barw Gwardii Zielona Góra krakowianin Łukasz Czapla był jedynym seniorem i w oczywiście zajął dwukrotnie 1. miejsce. Multimedalista mistrzostw świata i Europy przegrał jednak później w eliminacjach do superfinału konkurencji z juniorem z Białorusi Romanem Griszajewem. Rewelacyjny 16-latek później w finale, którego stawką był fiat panda, był lepszy od Renaty Mauer-Różańskiej (każdy uczestnik strzelał ze swej broni).