Sukces Wisły

PAN
Sukcesem zakończył się start najmłodszych gimnastyczek krakowskiej Wisły podczas rozgrywanych w Nysie drużynowych zawodów młodziczek.

Gimnastyka młodziczek

Zawodniczki "Białej Gwiazdy" dwukrotnie stanęły na podium, zdobywając srebrny i brązowy medal. Po złoto sięgnęła ekipa gospodyń NTG Nysa, której zawodniczki zdobyły 227,814 punktów. Pierwszy zespół Wisły w składzie: Karolina Batko, Lidia Brzyska, Małgorzata Nowak, Wioletta Szatkowska, Patrycja Zawora, Urszula Dobek był drugi z dorobkiem 227,311 punktów. Trenerką zespołu jest Beata Bodzoń.
- Nie ma co ukrywać, złoty medal przegraliśmy o włos, decydowały najdrobniejsze detale. Nasza druga drużyna wywalczyła 226,464 pkt, co świadczy o tym, jak zacięta była rywalizacja - mówi trener koordynator sekcji gimnastycznej Wisły Sławomir Kaliszewski. - Były to nieoficjalne mistrzostwa Polski, tej nazwy nie można używać w kategorii młodzików, ale wszystkie zespoły traktowały te zawody jako mistrzostwa kraju.
W drugiej drużynie Wisły występowały: Julia Hejza, Aleksandra Król, Natalia Łysy, Dominika Woźniak, Julia Solarz i Jadwiga Szkatuła, a opiekunem drużyny jest Małgorzata Kusy-Solarz. Trzecia drużyna Wisły prowadzona przez Walerego Kawalenkę była w Nysie piąta, a w składzie zespołu występowały: Karolina Czyżycka, Weronika Czyżycka, Karolina Grzanka, Wiktoria Jaworska, Izabela Rusocka i Gabriela Szubert. Dla zawodniczek Wisły były to ostatnie zawody w tym roku. (PAN)