Zwycięstwa krakowian

ART
Pierwsze z serii zawodów klasyfikacyjnych do kadry na nadchodzący sezon rozegrali strzelcy sportowi. We Wrocławiu na podium uplasowali się zawodnicy z Krakowa.

Zawody klasyfikacyjne strzelców

Z naszej ekipy tradycyjnie najlepiej spisała się Beata Bartków-Kwiatkowska. Kadrowiczka z Wisły Kraków w pistolecie pneumatycznym seniorek pierwszego dnia uplasowała się na 4. pozycji. W drugiej serii (tylko część podstawowa, bez finału) nasza zawodniczka zwyciężyła.
W pistolecie panów na podium stanął Michał Bernaciak. Nowy zawodnik Wawelu wprawdzie w pierwszym strzelaniu był dopiero 9., ale w kolejnym uplasował na 2. pozycji (z dobrym wynikiem 577 pkt). Natomiast Marek Majdak (ZO LOK) wywalczył odpowiednio 5. i 9. miejsce. Natomiast w karabinie pneumatycznym pierwszego dnia 8. był Marcin Królikowski, a 9. Rafał Sumara (obaj Wisła). Lepiej w drugim strzelaniu poszło Królikowskiemu, który uzyskał 3. rezultat (jego klubowy kolega był 10.).
Wśród juniorów trzecią lokatę w pistolecie pneumatycznym wywalczył Andrzej Kwarciński z Wawelu (w drugiej próbie był 11.). Słabszy wyniki zanotował natomiast 10. zawodnik ME w tej kategorii wiekowej Paweł Niedzielski z Wawelu, który był odpowiednio 15. i 13. Ich koleżanka klubowa Olga Guzik (również uczestniczka ME) też nie miała udanego startu - 8. i 11. miejsce.
W strzelaniu do ruchomej tarczy dwa zwycięstwa zanotował krakowianin broniący barw Gwardii Zielona Góra - Łukasz Czapla.