Zaczęli

PAN
W doskonałym stylu rozpoczęła rozgrywki w trzeciej lidze koszykarzy drużyna HMS-

rewelacyjnie

-MNLK Niepołomice. W swoim pierwszym meczu zespół HMS-MNLK Niepołomice wygrał z Wisłą II Kraków 94-62.
Sezon symbolicznym podrzutem piłki, rozpoczął zastępca burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak. Początek meczu był doskonały w wykonaniu drużyny gospodarzy, która po 7 minutach gry prowadziła już 24-7. Jednak gdy boisko opuścił grający trener zespołu Szymon Kunc, to drużyna zaczęła popełniać seryjne błędy i Wisła trochę zniwelowała przewagę. Podobny przebieg miała druga kwarta, dopóki na placu grą kierował Kunc, wszystko było dobrze, jego brak powodował zamęt w szeregach miejscowych.
W przerwie meczu trenerzy zdołali zmobilizować wszystkich zawodników do lepszej gry i dało to efekt. Gospodarze doskonale rozpoczęli II połowę systematycznie powiększając przewagę nad Wisłą II. Ostatnie 5 minut meczu było szansą na grę dla rezerwowych. Obaj trenerzy desygnowali do gry wszystkich graczy, którzy do tej pory mecz oglądali tylko z ławki rezerwowych. W rezultacie szeregi obronne obu drużyn się trochę rozluźniły i oglądaliśmy dużo szybkich akcji z obu stron. Ostatecznie ekipa z Niepołomic wygrała 94-62, sprawiając bądź co bądź sporą niespodziankę
Najlepszym graczem w inauguracyjnym spotkaniu był Bartosz Gorczyca, świetnie grający zarówno w ataku, jak i obronie, doskonale zagrał również Szymon Kunc, który zdobył sporo punktów i co ważniejsze, mistrzowsko kierował zespołem zarówno w grze obronnej, jak i w ataku. Wiele ciepłych słów należy się graczom z Niepołomic, którzy mieli wydatny wkład w końcowy sukces. Koszykarze z Niepołomic bardzo solidnie przygotowywali się do sezonu, byli na obozie, teraz solidnie trenują i chcą być w ścisłej ligowej czołówce.
HMS-MNLK Niepołomice - Wisła II Kraków 94-62 (24-16, 11-13, 36-14, 23-19)
Punkty zdobyli: Gorczyca 29, S. Kunc 20, Kasak 11, Karbarz 9, D. Kunc 6, Kuczewski 6, Iwulski 6, Picheta 4, Patuła, 2; Konieczkowski 1. (PAN)