Tarcza

ART
Specjaliści od broni pneumatycznej i kulowej oraz rzutków rozegrali finał Pucharu Polski. W obu imprezach (odpowiednio w Zielonej Górze i Warszawie) nie zabrakło krakowian.

dla Czapli

W dwóch konkurencjach ruchomej tarczy triumfował za to startujący w zielonogórskiej Gwardii krakowianin Łukasz Czapla. Dobrze wypadł także Marek Majdak (ZO LOK Kraków), który był 3. w pistolecie pneumatycznym. Z kolei w dowolnym zajął 9. pozycję. Obie konkurencje wygrał Michał Mejger (Gwardia Opole).
Tuż za podium - 4. miejsce - w "pneumatyku" pań uplasowała się Beata Bartków-Kwiatkowska (Wisła). Wygrała Karolina Chabros (Śląsk Wrocław). Wiślaczce kiepsko poszło w pistolecie sportowym, po 4 seriach była wprawdzie w ścisłej czołówce, ale w dwóch ostatnich strzelała fatalnie. Efekt - 19. lokata. Wyżej znalazły się Karolina Bujakowska (Wisła) - 7. (w pneumatycznym była 10.), i juniorka Wawelu Olga Guzik - 10. Wygrała Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia). W finale swej konkurencji - karabin pneumatyczny - wystartował także Marcin Królikowski (Wisła), który zajął 8. miejsce.
W strzelaniu do rzutków w Warszawie 3. w double trapie była Magda Kijania z Wawelu. Prowadziła po I serii, ale w kolejnych wyprzedziły ją dwie rywalki. W trapie krakowianka zajęła 4. miejsce. Jej klubowy kolega Robert Młodzianowski był 6. w double trapie. W punktacji drużynowej MP (mistrzostwa kraju seniorów i juniorów, OOM i finał PP) Wawelowi przypadła 4. pozycja. Najlepszy był wrocławski Śląsk. (ART)