Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Com-Com Zone wyróżnione europejską nagrodą

Redakcja
Wakacyjne zajęcia w Com-Com Zone Fot. Grzegorz Ziemiański
Wakacyjne zajęcia w Com-Com Zone Fot. Grzegorz Ziemiański
Kraków za działalność Com-Com Zone nominowany został do nagrody European Award for Excellence sieci miast Cities for Children. Jest ona przyznawana miastu, które najlepiej w Europie realizuje potrzeby dzieci i młodzieży. Ostatecznie Kraków otrzymał wyróżnienie. - Jesteśmy umówieni, że przyjadą zobaczyć Com-Com Zone Szwedzi oraz przedstawiciele Norymbergii - mówi ks. Andrzej Augustyński, szef stowarzyszenia "U Siemachy", które jest operatorem Com-Com Zone.

Wakacyjne zajęcia w Com-Com Zone Fot. Grzegorz Ziemiański

WYCHOWANIE. Można się tu np. nauczyć projektować i wykonywać graffiti, zostać raperem albo modelarzem, pływać i grać w piłkę, przyjść po pomoc do psychoterapeuty - samemu albo całą rodziną.

Centrum Rozwoju Com-Com Zone to jednocześnie placówka dla dzieci i młodzieży, ośrodek z ofertą sportową i ofertą terapeutyczną. - Mam przekonanie, że to połączenie funkcji świetnie się sprawdziło - mówi ks. Augustyński. Oferta centrum została stworzona na podstawie doświadczeń ośrodków "U Siemachy", zajmujących się działalnością wychowawczą wśród młodzieży.

Budowa i wyposażenie centrum przy ul. Ptaszyckiego w Nowej Hucie kosztowała prawie 40 mln zł (właścicielem jest miasto), zostało ono otwarte oficjalnie jesienią 2008 roku. Na 6 tys. metrów kw. i 2 ha terenów zielonych można uprawiać różne dyscypliny sportu, działa tu też Młodzieżowy Ośrodek Rozwoju Społecznego (blisko 200 dzieci i młodych ludzi codziennie w godz. 13 - 20 ma tu możliwość rozwijania różnych umiejętności, może liczyć na pomoc w odrabianiu zadań itp.) oraz Krakowski Instytut Psychoterapii, oferujący darmową pomoc psychologiczną i terapeutyczną - dla dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, jak i całych rodzin. Codziennie w godz. 8.45-16 dzieci i młodzież mogą skorzystać z darmowej nauki pływania, a w hali sportowej w godz. 8.30-16 organizowane są rozgrywki sportowe. - Poza tym mamy ofertę odpłatną, która pozwala utrzymać to miejsce - wyjaśnia Maciej Malski, dyrektor centrum. Oprócz pieniędzy za bilety pozwalają na to fundusze od sponsorów i od miasta. Centrum ma obok pływalni i hali sportowej, jedyny ring bokserski w Nowej Hucie, bardzo rozbudowany fitness, zaprasza na zajęcia taneczne, sporty walki, do kriosauny, można tu też urządzać firmowe pikniki czy szkolenia. - Planujemy poszerzenie oferty sportowej, m.in. o jogę, myślimy też, żeby zwrócić się do urzędu pracy z propozycją urządzania tu szkoleń dla bezrobotnych. Od września natomiast ma ruszyć u nas punkt przedszkolny, niepubliczny, z miejscami dla 30-35 dzieci - wymienia dyr. Malski.

Na stronie internetowej Com Com Zone znajdziemy wyjaśnienie, że nazwa centrum pochodzi od takich dobrze kojarzących się określeń, jak: communication, competition, comfort, company, competence, community, czyli porozumienie, współzawodnictwo, wsparcie, towarzystwo, fachowość i społeczność. Źródłem sukcesu Centrum ma być m.in. to, że w odpowiednio pomyślanej przestrzeni Com-Com Zone młody człowiek spotyka rówieśników, ogromną rolę odgrywają tu liderzy młodzieżowi.

Patronem medialnym działalności Centrum Rozwoju Com-Com Zone jest "Dziennik Polski".

(MM)

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski