Srebro i brąz

ART
W pistolecie dowolnym srebrny medal, z wynikiem 620 pkt, wywalczył Andrzej Kwarciński (Wawel Kraków). Na tytuł mistrzowski tego dnia nie było większych szans, bowiem Dawid Uszyński (Vetrim Opole) wygrał z ogromną przewagą. Ponadto w tej konkurencji 7. był Marcin Rajwa (ZO LOK Kraków), a 9. Paweł Niedzielski (Wawel). Dwaj reprezentanci Wawelu słabo spisali się w pistolecie pneumatycznym. Niedzielski, 12. zawodnik juniorskich ME, uzyskał tylko 556 pkt i był 17. Z takim samym wynikiem Kwarciński zajął 19. miejsce. Natomiast w pistolecie sportowym ten ostatni był 7.

Strzeleckie MP juniorów

Z dwoma medalami powrócili z Wrocławia młodzi krakowscy strzelcy, którzy startowali w mistrzostwach Polski juniorów w broni pneumatycznej i kulowej.

"Brąz" w pistolecie sportowym wywalczyła Olga Guzik (Wawel). Po serii zasadniczej była 2., lecz w finale będąca za nią rywalka strzeliła na tyle lepiej, by ją wyprzedzić. Krakowiance nie wyszedł nieco start w pistolecie pneumatycznym. Tegoroczna uczestniczka ME juniorek zajęła 7. miejsce.
W strzelaniu z karabinu dowolnego w pozycji leżąc blisko podium był Kamil Piatala. Ostatecznie, mimo znakomitego finału (101,1), nie udało mu się odrobić strat z części podstawowej o zajął 4. miejsce (1,6 pkt od "brązu").
W karabinie pneumatycznym juniorek najlepiej z krakowianek wypadła Ewa Budek (ZOL LOK), która była 12. Z kolei w karabinie sportowym w pozycji leżąc zajęła 8. miejsce. Najlepszy start zanotowała natomiast w karabinie sportowym, gdzie sklasyfikowana została na 5. pozycji. "Oczko" wyżej znalazła się Marzena Bułat z Wisły Kraków, której do podium zabrakło 1,4 pkt.