08.11.2011

Pijany rajd z ofiarami

POWIAT BOCHEŃSKI. Po bardzo spokojnym poprzednim weekendzie, ostatnie dni wolne obfitowały w dramatyczne zdarzenia

W sobotę, około godz. 13.30, w Chrostowej (gmina Łapanów) 31-letni mieszkaniec Bochni jadący hondą civic na lewoskrętnym łuku drogi przejechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z samochodem fordem galaxy.

W wyniku wypadku wewnętrznych obrażeń ciała doznali zarówno: 47-letni mężczyzna kierujący fordem (rannego przewieziono do bocheńskiego szpitala), jak i sprawca (przewieziono go do krakowskiego szpitala). Natomiast śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do Sosnowca pasażera hondy. By rozwiać plotki policja informuje, że honda, nie brała udziału w odbywającym się na terenie gminy Łapanów "Rajdzie Żubrów", a do zdarzenia doszło poza trasą rajdu. Tego samego dnia, w godzinach południowych, w lesie na terenie wsi Buczyna (gmina Bochnia) podczas prac przy wyrąbie drzewa został przygnieciony przez ciągnik rolniczy 50-letni mieszkaniec tej miejscowości. Poniósł śmierć na miejscu.

W niedzielę, około godz. 19, na ul. Konfederatów Barskich w Bochni kobieta kierująca samochodem peugeotem 306 uderzyła w zaparkowany przy lewej krawędzi jezdni samochód marki opel corsa. Spowodowało to dopchnięcie pojazdu do muru oporowego i uszkodzenie w części zarówno przedniej jak i tylnej. Sprawczyni nie zatrzymując się odjechała w kierunku centrum Bochni. Po kilkunastu minutach będąc już w Proszówkach (gmina Bochnia) jadąc w kierunku Damienic na łuku drogi przejechała na przeciwny pas drogi, gdzie czołowo zderzyła się z volvo. Po uderzeniu peugeot odwrócił się i zatrzymał w rowie. - "Na tym zakończyła się szaleńcza jazda 48-letniej mieszkanki Bochni. Wynik badania jej stanu trzeźwości wskazał około 2,5 promila alkoholu we krwi. Niestety efekt tego pijackiego rajdu, to troje rannych w volvo, w tym 3-letnie dziecko. Dodatkowo zniszczeniu uległy trzy samochody. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia, po czym wykonane zostaną dalsze czynności procesowe. Od razu zatrzymano jej prawo jazdy" - informuje Leszek Machaj z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Już samo kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakazem prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat. Natomiast za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi nawet do 12 lat więzienia. Jeśli zaś w wypadku są ofiary śmiertelne lub ktoś doznał trwałego kalectwa, kodeks karny przewiduje możliwość dożywotniej utraty prawa jazdy oraz karę więzienia do 15 lat.

Przemysław Konieczny

bochnia@dziennik.krakow.pl

wydrukuj wyślij

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.



Waszym zdaniem

Brak komentarzy

Dodaj komentarz