06.02.2012

Volkswagen CC

PREMIERA. Nowy volkswagen CC zadebiutował w połowie listopada podczas Los Angeles Auto Show. Kilka dni temu w okolicach Czorsztyna odbyła się polska prasowa premiera tego auta.

Nowy Volkswagen CC debiutuje już w salonach sprzedaży

W odświeżonej wersji CC (Volkswagen zrezygnował z nazwy passat) - poza zmianami w części przedniej i tylnej nadwozia - zostało znacznie rozbudowane wyposażenie seryjne.

Obejmuje teraz między innymi reflektory bi-ksenonowe, funkcję statycznego doświetlania zakrętów oraz nowe, diodowe światła tylne (z systemem wykorzystującym rozpraszanie światła w elementach światłowodowych). Seryjne są także: dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, system rozpoznawania zmęczenia kierowcy, radio RCD 310, listwy na progach ze stali nierdzewnej oraz przednie zagłówki z dodatkową regulacją odległości.

Ponadto do volkswagena CC wprowadzonych zostało, oferowanych jako opcja, kilka nowych systemów wspierających kierowcę, na przykład takie technologie, jak system który ostrzega kierowcę przed pojazdami w martwym polu widzenia i inicjuje odpowiednią ingerencję w układ kierowniczy, a także współpracujący z kamerą system rozpoznawania znaków drogowych.

CC jest napędzane silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z bezpośrednim wtryskiem. Wszystkie jednostki wysokoprężne (TDI) są wyposażone seryjnie w system Start-Stop i funkcję odzyskiwania energii hamowania. Jednostki TDI rozwijają moc 140 KM i 170 KM. Trzecim TDI w volkswagenie CC jest BlueTDI o mocy 140 KM, który spełnia wymagania normy Euro6 (zacznie obowiązywać jesienią 2014 roku).

Silniki benzynowe europejskich wersji CC dysponują mocą 160 KM, 210 KM i 300 KM. Wszystkie silniki o mocy poniżej 210 KM mogą być wyposażone opcjonalnie w dwusprzęgłową przekładnię DSG.

(JJ)

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.



Waszym zdaniem

Brak komentarzy

Dodaj komentarz