06.09.2010
Nowy mercedes CLS
Prezentując w roku 2003 model CLS, Mercedes-Benz stworzył nową kategorię pojazdów, łączących w sobie po raz pierwszy elegancję i dynamikę coupé z komfortem i funkcjonalnością limuzyny.
Publiczność była zachwycona, konkurenci zaskoczeni - tak narodziła się ikona stylu: przez całe lata CLS pozostawał jedynym czterodrzwiowym coupé w swojej klasie i od października 2004 trafił do 170.000 nabywców na całym świecie.
Klienci z całego świata nagrodzili naszą odwagę wprowadzenia na rynek samochodu o całkowicie nowej koncepcji - mówił Joachim Schmidt, członek zarządu Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.
Także i obecna, nowa edycja CLS, o fascynującej stylistyce i wyszukanym sportowym charakterze, czerpie profity z tego, że czterodrzwiowym coupé zyskaliśmy przewagę jednej generacji nad konkurencją - dodał.
Nowy CLS zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych w Paryżu.
Projektując sylwetkę auta, styliści Mercedesa postanowili podkreślić moc i dynamikę. Osłona chłodnicy nowego CLS nawiązuje kształtem do tej ze "skrzydlatego" SLS w wersji AMG. Uwagę zwracają również reflektory. Te ostatnie w całości wykonano w technologii LED, co w przypadku Mercedesa jest zupełną nowością.
Wyposażono je również w "inteligentny" system doświetlania zakrętów.
Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.
Artykuł bezpłatny
Subskrybuj kategorię
Skomentuj
Wydrukuj
Wyślij link
-
21.05.2012
Bogate wnętrze Kii
Minęło zaledwie kilkanaście tygodni od premiery w Genewie, a już nowy Cee'd czeka w salonach sprzedaży. Bazuje na tej samej płycie podłogowej co Hyundai i30. -
21.05.2012
Na A-4 z Wrocławia do Gliwic za 16,20 zł
WIĘCEJ OPŁAT NA A-4. Opłaty za przejazd autostradą A4 między Gliwicami a Wrocławiem zaczną być pobierane od 1 czerwca od samochodów osobowych i innych pojazdów o masie do 3,5 ton. -
21.05.2012
OC na podstawie cen nowych części
-
21.05.2012
Przewody pod kontrolą
-
21.05.2012
Rośnie sprzedaż nowych samochodów
Facebook
GooglePlus
Wykop










Brak komentarzy
Dodaj komentarz