Dobra postawa wiślaków

Walki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (15-16) i juniorów (17-18). Z naszego regionu najlepiej spisali się młodzi pięściarze Wisły Kraków - podopieczni trenerów Teofila Kowalskiego i Tomasza Winiarskiego.

Bokserski Puchar Polski

W Krakowie rozegrany został I turniej eliminacyjny Pucharu Polski w boksie. Łącznie na starcie stanęło 57 zawodników z województw: świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego.
     W juniorach młodszych w wadze do 60 kg najlepszy okazał się brązowy medalista tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Łukasz Wawrzyczek (Iskra Brzezinka Oświęcim), który w finale pokonał na punkty 3-2 Krystiana Przybyłę (Walka Makoszowy Zabrze). W kategorii do 63 kg spotkało się dwóch zawodników Iskry Brzezinka, Krzysztof Gabryś wygrał przez rsc z Andrzejem Różyńskim.
     W grupie juniorów (17-18) dominowali zawodnicy z okręgu małopolskiego. W wadze do 51 kg aktualny mistrz Polski juniorów Bogdan Kikla (Janina Libiąż) wygrał na punkty 5-0 z Przemysławem Maszczykiem (MOSiR Myszków). Z kolei w wadze do 54 kg inny z mistrzów Polski juniorów Szymon Porębski (KS Jastrzębie) wygrał 5-0 z Andrzejem Janasem (Wisła Kraków). Dobrze spisał się w wadze do 57 kg Artur Wzorek (Roleski/Błękitni Tarnów - spadkobierca tradycji Metalu), który w finale pokonał Michała Czubaka (Star Starachowice) - druga runda rsc. W wadze do 60 kg Tomasz Krzywda (Gwardia Kielce) po zaciętej walce zwyciężył 3-2 Konrada Łagosza (superwighter Nowy Sącz). Kolejny finał w wadze do 63 kg stoczyli Marcin Gajęcki (Wiktoria Jaworzno) z Mateuszem Ruskiem (Wisła Kraków), a zwyciężył na punkty 4-1 Gajęcki. W cięższych kategoriach bardzo dobrze walczyli zawodnicy Wisły Kraków. Do 67 kg Przemysław Miękina pokonał 5-0 Krzysztofa Rudkowskiego (Orleski Błękitni Tarnów). Kolejny zawodnik Wisły w wadze do 71 kg - Wojciech Tomczyk wygrał w finale 4-1 z Danielem Małotą (Górnik Sosnowiec). Do 81 kg Grzegorz Soczyński (Wisła) po bardzo dobrej walce pokonał 4-1 Daniela Kupkę (0-6 Kleofas Katowice). Wreszcie w wadze do 91 kg Jakub Zakrzewski (Wisła) przegrał w finale 2-3 z Piotrem Mytychem (0-6 Kleofas Katowice), byłym zawodnikiem Igloopolu Dębica.
     Drugi turniej eliminacyjny pucharu Polski odbędzie się w dniach 15-17 października br. w Bytomiu.