PAN
Wisła Kraków - Pogoń Ruda Śląska 69-62 (13-16, 12-16, 25-14, 19-16)

II liga mężczyzn

Punkty dla Wisły: Kamecki 22, Dwernicki 20, Szewczyk 10, Dudziewicz 9, Banach 6, Depta 1, Stanisz 1.
Po serii słabszych występów koszykarze Wisły wygrali z wyżej notowaną ekipą z Rudy Śląskiej. To zwycięstwo w praktyce oznacza utrzymanie się w drugiej lidze podopiecznych Jana Długosza - a są jedyną amatorską drużyną na tym szczeblu.
Początek meczu z Pogonią nie wskazywał na sukces gospodarzy. Choć dobrze bronili i sprawiali rywalowi sporo kłopotów pod własnym koszem, to jednak sami z trudem zdobywali punkty. 25 "oczek" w jednej połowie to wynik, o którym trzeba szybko zapomnieć. Goście ze Śląska prowadzili siedmioma punktami i nie sądzili, że wiślaków stać będzie na coś więcej, niż pokazali do tej pory. Tymczasem w trzeciej kwarcie Wisła jeszcze lepiej broniła, a rozgrywający Dwernicki i środkowy Kamecki swoimi punktami dali prowadzenie krakowskiej ekipie, która nie oddała go już do końcowej syreny.
- _Kluczem do naszej wygranej była dobra obrona w pierwszej i bardzo dobra w drugiej połowie. W ogóle zagraliśmy fajny mecz, którego wynik ma dla nas kapitalne znaczenie - _powiedział po meczu trener Wisły Jan Długosz.

Wyniki

MOSiR Krosno - UMKS Kielce 95-62 (20-15, 29-19, 21-15, 25-13), Alba Chorzów - Cracovia 104-70 (37-12, 15-15, 28-16, 24-27), AZS PR Radom - Polonia Przemyśl 58-78 (15-14, 21-23, 11-21, 11-20), AZS AWF Katowice - MCKiS AND BUD Jaworzno 81-64 (24-16, 23-16, 18-14, 16-18), MMKS Dąbrowa Górnicza - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 110-55 (25-8, 34-17, 23-15, 28-15). Pauzowały Hawajskie Koszule Żory.