Brązowi wiślacy

FIL
Brązowy medal zdobyła nasza męska drużyna podczas akademickich mistrzostw świata w judo, które zakończyły się w Sowun (Korea Południowa).

W akademickich MŚ w judo w Korei Płd.

W polskiej reprezentacji byli dwaj zawodnicy Wisły Kraków - Artur Kłys w kategorii 60 kg i Krzysztof Węglarz w kat. 90 kg. Polska w eliminacjach pokonała Rosję 3-2 (w małych punktach 22-8), Republikę Południowej Afryki 5-0 (47-0) i Ukrainę 4-1 (35-10), w półfinale przegrała z Francją 1-3 (5-23), a w spotkaniu o trzecie miejsce wygrała z Koreą Płd. 3-1 (17-3). W finale Francja pokonała Japonię 2-1 (20-10).
Dla Węglarza był to już drugi medal w tej imprezie; wcześniej w turnieju indywidualnym zdobył "srebro". Kłys w turnieju indywidualnym odpadł już w pierwszej rundzie - przegrał z Rosjaninem Mansurem Isajewem - ale w "drużynówce" powtórzył swój wynik sprzed 4 lat, kiedy to w Nowym Sadzie także stanął z kolegami na najniższym stopniu podium.
Mijający rok był szczególnie udany dla Węglarza, który został młodzieżowym mistrzem Europy, akademickim wicemistrzem świata i brązowym medalistą w drużynie, był pierwszy i trzeci w Pucharze Świata, piąty w mistrzostwach Europy seniorów i pierwszy w mistrzostwach Polski seniorów. (FIL)