"Srebro" Węglarza

FIL
Judoka Wisły Kraków Krzysztof Węglarz zdobył srebrny medal w kategorii 90 kg podczas akademickich mistrzostw świata, które odbywają się w Suwon (Korea Południowa).

W akademickich MŚ

w judo w Korei Płd.

21-letni krakowianin, który trzy tygodnie wcześniej w Moskwie został młodzieżowym mistrzem Europy, potwierdził wysoką formę. W drodze do finału wszystkie cztery walki wygrał przez ippon. Pokonał kolejno Greka Iliadisa Mousisa, Słoweńca Igora Spasojevica, Koreańczyka Parka Sun-Woo i Mongolczyka Bata Ariuna Erdene. W finale przegrał walkowerem z Francuzem Mathieu Daffreville.
Informacje te przekazał nam trener klubowy wiślaka, Marek Tabaszewski, który jednak nie znał przyczyny walkoweru swego podopiecznego. W kategorii Węgrzyna startowało 24 zawodników. Przypomnijmy, że krakowianin w tym roku w Gdańsku został także mistrzem Polski seniorów (w swym debiucie w imprezie tej rangi), a w Pucharze Świata zajął pierwsze miejsce w Loending i trzecie w Boras. W 2004 roku sięgnął po "brąz" w mistrzostwach świata juniorów w Budapeszcie. Gdy w ubiegły wtorek odebrał nagrodę od swego klubu i sponsora (grupy kapitałowej Salwator) za "złoto" młodzieżowych ME, obiecywał walkę o medal. Słowa dotrzymał. W środę wystąpi jeszcze w turnieju młodzieżowym. Dzień wcześniej na tatami w Suwon zaprezentuje się drugi wiślak Artur Kłys, który wystąpi w kategorii 66 kg. (FIL)