Trzy medale Małopolan

FIL
W wadze 100 kg triumfował Robert Wardzała (Błękitni Tarnów), podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego, który w finale pokonał na yuko Roberta Biegaja (UKS Judo Wolbrom). - Mój podopieczny jest bardzo mocny w parterze, miał w finale cztery sytuacje, które zwykle nie zdarza mu się nie wykorzystać. Dlatego żal, że nie udało się zdobyć złota. W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal, teraz srebrny. Więc jakiś postęp jednak jest - powiedział trener UKS Judo Wolbrom Czesław Łaksa.

Młodzieżowe mistrzostwa Polski w judo

Trzy medale zdobyli małopolscy judocy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski we Wrocławiu.

W tej samej wadze piąte miejsce zajął Leszek Skadłubowicz (UKS Ninja Kraków), podopieczny trenera Michała Wołocha. W wadze +100 kg srebrny medal wywalczył Dawid Ossoliński (Wisła Kraków), który w eliminacjach wygrał trzy walki przed czasem, a w finale przegrał na yuko z obrońcą tytułu i byłym brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów Michałem Pokrywką (Olimpia Poznań). W tej samej wadze inny wiślak Tomasz Tumiłowicz przegrał już swą pierwszą walkę. -We Wrocławiu startowało tylko dwóch moich podopiecznych. Wwadze 60 kilogramów zabrakło Mariusza Wiśniowskiego, który ma uraz... szyi, awwadze 90 kilogramów Krzysztofa Węglarza, który przeszedł artroskopię kolana. Ossoliński wostatnich trzech latach zdobył medale każdego koloru: kolejno złoty, brązowy isrebrny - powiedział trener wiślaków Marek Tabaszewski. (FIL)