MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW

PAN
Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek mistrzostwo Małopolski zapewnili sobie juniorzy starsi Wisły Kraków i juniorzy młodsi Cracovii.

JUNIORZY STARSI

Obie drużyny rozpoczną walkę o medale mistrzostw Polski 21 czerwca. Podopieczni Tomasza Kulawika z Wisły zmierzą się ze Stalą Mielec, a młodzi gracze Cracovii, prowadzeni przez Piotra Góreckiego - z Kolporterem Koroną Kielce.

Wisła Kraków - Dalin 4-1 (3-0)

1-0 Łapuszek 28, 2-0 Broź 34, 3-0 Kwiek 44, 4-0 Kubowicz 59, 4-1 Bryjak 61. Sędziował Grzegorz Dubiel. Żółte kartki: Łapuszek -**Bryjak.Wisła: Talaga (46 Iwanowicz) - Krasnodębski, Zalewski, Łapuszek (63 Darda), Kołodziejczyk - Burliga (46 Wajda), Kubowicz, Kwiek, Piotr Wijas - Pindiur (65 Strojek), Broź (75 Gręda). Dalin: Obłaza - Wilk, Cygal, Morlak, Moskal - Żupnik (68 Sentysz), Rojek, Leniewicz, Ogrodny - Bryjak, Moryc.
Wiślacy wygrali mecz bardzo pewnie i zasłużenie. Zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze byli bardzo zdeterminowani do tego, aby strzelać gole i jak najszybciej zapewnić sobie zwycięstwo i mistrzostwo Małopolski. Najładniejszą bramkę zdobył jednak strzałem z woleja Bryjak z Dalinu.
(PAN) **

Cracovia - MKS Trzebinia - Siersza 5-0 (1-0)

1-0 Kubica 20, 2-0 Kubica 76, 3-0 Żuławiński 80, 4-0 Hajnos 82, 5-0 Żuławiński 84. Sędziował Paweł Dominiak. Żółte kartki: Wilk -**Ficner, Lasoń.Cracovia: Nowicki - Wilk, Urbański, Juraszek, Gnyla - Jeleń, Płachno (46 Żuławiński), Klich, Kubica - Snadny (46 Szlęzak), Kaczmarek (75 Hajnos). Trzebinia: Wilk - Ficner (71 Stychalski), Wind, Czarny, Tyrcha - Lasoń, Jastrzębski, Domasik, Galus - Drobniak, Cienkoszewski.
Zespół Trzebini przyjechał do Krakowa z jednym rezerwowym, dlatego Lasoń, który w drugiej połowie doznał kontuzji, potem tylko statystował na boisku. Pierwszoplanową postacią meczu był bramkarz gości Wilk, który sam stawiał opór gospodarzom. Lista pięknych parad Wilka jest długa; skapitulował do przerwy tylko raz, gdy wprawdzie wygrał pojedynek sam na sam ze Snadnym, ale skuteczną dobitką popisał się Kubica. Po przerwie goście całkowicie opadli z sił i "Pasy" okazały się bezlitosne. Bardzo dobry mecz zagrał Juraszek, asystujący przy trzech golach, a świetną zmianę dał Żuławiński.
(PAN) **

Skawa Wadowice - Hutnik Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Krawczyk 18, 0-2 Nawrot 72, 0-3 Tracz 80. Sędziował Maciej Pytlowski. Żółte kartki: Mikołajczyk -**Oleksiak.Skawa: Gawlik - Smagło, Fortuna, Maciejczyk - Kuzia, Pawlik, Kowalski, Putek, Stanek - S. Pająk, Mikołajczyk. Hutnik: Kwaśny - Jagła, Maliński, Ciepły, Kubera - Pacyga, Gładysz - Krawczyk, Nawrot, Jezior - Oleksiak (46 Tracz).
Szybko zdobyta bramka pozwoliła gościom kontrolować grę. Gola wypracował Gładysz, który z rzutu wolnego dograł Krawczykowi "na nos", ten z 8 m nie mógł spudłować. Wadowiczanie starali się odrobić straty. Groźne były zwłaszcza akcje Kowalskiego, po których Kwaśny kilka razy udowadniał, iż wie, na czym polega bramkarski fach. Później akcją prawą stroną popisał się Krawczyk; po jego podaniu wynik podwyższył Nawrot.
(ZAB) **

Garbarnia - Wawel 1-0 (1-0)

1-0 Kosmal 13. Sędziował Tomasz Chajdecki.
Garbarnia: Chmura - Windys, Filip, Seweryn, Krawiec - Urbański (70 Dobrucki), Kuźma, Jamka, Piórkowski (55 Dygas) - Wojciechowski (77 Bryndza), Kosmal.
Wawel: Żylski - Brodowski, Ochel, Konopelski, Skwareczński - Klimek, Rechemtiuk, Kaczmarczyk, Zgoda (46 Dioniziak) - Socha (46 Kuraś), Koźlak.
Decydująca akcja rozegrała się w 13 min, gdy Kosmal wykorzystał kiks obrońcy Wawelu, przejął piłkę i uderzył z 16 m w sam róg bramki. Gospodarze mieli jeszcze cztery wyborne okazje, ale znakomicie bronił Żylski. Swoje szanse mieli też gracze Wawelu; raz Chmurę uratował słupek, raz poprzeczka. (PAN)

Okocimski Brzesko - Dunajec Nowy Sącz 4-0 (2-0)

1-0 Pietras 19, 2-0 Mateusz Wawryka 21, 3-0 Szafrański 73 karny, 4-0 Kuraś 84. Sędziował Tomasz Pilarski. Żółte kartki: Piwowarski, Szafrański -**Tsymbaliuk, Dudek.Okocimski: Baran - Kukla, Kuraś, Cierniak, M. Urban - Mateusz Wawryka (66 Kociołek), Ulas, Piwowarski, J. Urban - Szafrański (82 Słomka), Pietras. Dunajec: Bulanda - Rożek (78 Śmietana), Fritz, Korona - Dudek, Tsymbaliuk (46 Stawiarz), Mikołajczyk, Jurek (63 Kulig), Zygmunt (46 Lasyk) - Brzyżek (78 Job), Kotlarski (81 Kurzydło).
Od pierwszych minut nacierali sądeczanie, jednak to "piwosze" objęli prowadzenie, gdy w 19 min Pietras w polu karnym skorzystał z dokładnego dogrania Szafrańskiego. Przyjezdni nie zdążyli otrząsnąć się, a Bulanda musiał skapitulować po raz kolejny: fantastycznym wolejem z 18 m pod poprzeczkę popisał się Wawryka. Dalsze gole były już wynikiem konsekwentnej gry miejscowych.
MACIEJ PYTKA W**innych meczach:** Sandecja - Bochnia 2-2, Glinik Gorlice - SMS Kraków 2-2, Krakus - Poprad Muszyna 3-0.