Sukcesy judoków

FIL
Piękny sukces odnieśli judocy Wisły Kraków podczas 50. mistrzostw Polski w Gdańsku. Krzysztof Węglarz zdobył złoty, a Paweł Pytliński srebrny medal.

Złoto Węglarza i srebro Pytlińskiego w MP

Krzysztof Węglarz - jeden z największych talentów polskiego judo - triumfował w kategorii 90 kg. W finale pokonał na yuko Łukasza Koleśnika (Gwardia Wrocław). Ten ostatni nie wykonał nawet jednego ataku. Węglarz po raz pierwszy został mistrzem Polski seniorów. W trzech poprzednich MP nie wystartował: w 2003 roku, gdyż dopiero co wrócił z mistrzostw świata juniorów, w 2004 roku chorował, a w 2005 roku był po operacji kolana.
Paweł Pytliński zajął drugie miejsce w kategorii +100 kg. W finale przegrał z... o 70 kg cięższym aktualnym, tegorocznym wicemistrzem Europy Januszem Wojnarowiczem (Czarni Bytom). Ważący 174 kg bytomianin wszystkie poprzednie pojedynki wygrywał bezdyskusyjnie, tymczasem krakowianin stawił mu duży opór. Dopiero rzut minutę przed końcem walki zapewnił Wojnarowiczowi zwycięstwo (triumfował też w rywalizacji open).
W tej samej kategorii dopiero dziewiąty był Dawid Ossoliński, który jednak miał fatalne losowanie. W eliminacjach odpadli inni wiślacy: Antoni Maciołowski i Mariusz Wiśniowski (obaj 60 kg), Robert Zaczkiewicz (73 kg) oraz Rafał Filek i Piotr Zbyszewski (obaj 90 kg). Z powodu kontuzji podczas ME w Tampere nie startował Artur Kłys (66 kg), który ma naderwane wiązadła i jutro czeka go usunięcie łękotki.
_- Węglarz wygrywał swe walki bez problemu. Liczyłem na medal Ossolińskiego, ale jego daleką lokatę osłodził mi medal Pytlińskiego, który miał dobre losowanie i potrafił to wykorzystać.__Złoto i srebro to dorobek, jakiego dawno nie mieliśmy, nawet gdy posiadaliśmy mocniejszą ekipę. Wykonaliśmy plan prezesa klubu Ludwika Miętty, który kazał nam zdobyć medale na stulecie Wisły. Ja jako stary policjant wykonałem polecenie. To bardzo duży sukces - _powiedział trener wiślaków Marek Tabaszewski. (FIL)