Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Krakowianki w półfinale

JOT
Punkty: Szyćko 22 (5x3), Piątkowska 18, Marchanka 12 (3x3), Szymczak-Górzyńska 6, Żurkowska 11 (1z3) oraz Sazonenko 9 (1x3), Chomicka 3 (1x3), Halouchyts 0 - Skerović 22 (4x3), Gunewa 9, Trafimawa 15 (4x3), Kress 13 (1x3), Gburczyk 9 (1x3) oraz Johnson 8, Radwan 7 (1x3), Skorek 5, Gawor 2, Błaszczak 0, Miszkiel 0, Zając 0. Play-off: 0-3, awans Wisły do półfinału.

Ekstraklasa kobiet

Meblotap AZS Chełm - Wisła Can-Pack 81-90 (22-18, 21-34, 18-22, 20-16)

Meblotap próbował wykorzystać osłabiony skład gości - nie grały: z powodu kontuzji kolana Perovanović, dolegliwości kręgosłupa Krawiec i krótkiego wyjazdu do USA DeForge - i prowadził do drugiej kwarty (sporo rzutów za 3 pkt). Zaczął nawet od wyniku 8-0, dopiero trójka Trafimawej dodała werwy krakowiankom.
Pierwszą kwartę wygrał Meblotap, ale potem pod wodzą Skerović Wisła opanowała sytuację: w 13 min prowadziła 32-24. Nie był to jednak mecz do jednej bramki (czy kosza...). Chełmianki próbowały gonić. W 15 min doprowadziły do remisu 33-33, w trzeciej kwarcie przegrywały tylko 56-58, potem 61-65. Wiślaczki wywalczyły sobie w miarę bezpieczną przewagę w końcowej partii, kiedy przeważały 10-12 pkt.
II trener Wisły Can-Pack, Marta Starowicz, powiedziała: -Najważniejsze, że szybko uporaliśmy się zrywalem imamy teraz tydzień naprzygotowanie dopółfinału, wktórym napewno zagra DeForge, natomiast Perovanović iKrawiec przechodzą rehabilitację. Tu zadecyduje czas.
W półfinale Wisła Can-Pack spotka się z Polkowicami. Pierwsze mecze w sobotę i niedzielę w Krakowie, walka będzie trwać do trzech zwycięstw.

W innych meczach

\*AZS Poznań -**Polfa Pabianice 83-80 (17-25, 19-14, 18-18, 29-23)Punkty: Sibora 20, Mrozińska 14, Ciecierska 13, Waligórska 13, Gatialova 11, Jarkowska 6, Pamuła 6 - Wlaźlak 18, Toma 14, Da Costa 12, Jacintho 12, Pałka 12, Lamparska 10, Krystofova 2. Play-off: 2-2.
Piąty, decydujący mecz w środę w Pabianicach, zwycięzca będzie w półfinale rywalizował z Lotosem.
\*
Cukierki Brzeg -**Lotos Gdynia 61-73 (24-27, 9-20, 11-16, 17-10)Punkty: Koc 15, Chełczyńska 13, Makowska 13, Babicka 11, Proszczenko 6, Chebotowa 3 - Sarenac 19, Kobryn 16, Bibrzycka 15, Newton 11, Johnson 6, Kovacevic 6. Play off: 0-3, awans Lotosu do półfinału.
\*
AZS Gorzów -**CCC Polkowice 63-72 (17-17, 9-18, 22-14, 15-23)Punkty: Żurowska 19, Zalesiak 15, Kaszewska 12, Czubak 6, Czarnecka 5, Kozdroń 3, Toporowska 3 - Koryzna 18, Trześniewska 18, Jasnowska 12, Nowacka 12, Żytomirska 6, Jaroszewicz 2, Kłosińska-Jeziorna 2, Marczewska 2. Play-off: 0-3, awans Polkowic do półfinału.
Mecz oglądał premier Kazimierz Marcinkiewicz. Drużyny, które odpadły w ćwierćfinale, zagrają o miejsca 5-8 systemem mecz i rewanż. AZS Gorzów zmierzy się z Cukierkami, a Meblotap z przegranym z pary Polfa - AZS Poznań.