Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Emocje na zimno

JOT
ŁKS Siemens AGD - Wisła Can-Pack 69-76 (22-11, 20-26, 13-23, 14-16).

W ekstraklasie koszykarek

Punkty dla ŁKS: Kenig 23 (2x3), Dominauskaite 13 (3x3), Głaszcz 9 (1x3), Włodarska 9 (2x3), Czernij 8, Białogór 5, Owczarek 2, dla gości: DeForge 28, Kress 16 (3x3), Perovanovic 11, Skerovic 9 (1x3), Johnson 5, Trafimawa 5 (1x3), Gunewa 2.
Wiślaczki kontynuują zwycięski serial, wygrały w lidze 14. raz z rzędu, zachowując miano drużyny niepokonanej. Będące w dolnej strefie tabeli łodzianki jednak stawiły opór, wygrały pierwszą partię. W pewnym momencie prowadziły nawet 20-7, a do przerwy jeszcze 5 punktami. Najwięcej dla ŁKS trafiała była (do stycznia) wiślaczka Katarzyna Kenig.
W trzeciej kwarcie międzynarodowy team Wisły wziął górę, dla zwyciężczyń punktowały w sobotę tylko koszykarki zagraniczne. Zadebiutowała na pozycji centra Amerykanka Tiffani Johnson, trafiła spod kosza dwukrotnie, raz z wolnego, miała trzy zbiórki, a grała 17 min. Bardziej rutynowana Wisła Can-Pack opanowała boisko, ale musiała strzec wyniku do końca, więc emocji nie brakło. W 37 min drużyna gości prowadziła tylko 3 pkt, ale na wyrównanie ambitnym łodziankom nie starczyło już sił i umiejętności.
-Włódzkim obiekcie było bardzo zimno - mówi II trener zespołu Wisły Can-Pack Marta Starowicz. -Dosłownie grabiały ręce. Możnarzec, iż identyczne warunki miały oba zespoły, ale szybciej dostosował się donich ŁKS, rzucił napoczątku wiele punktów. Wiślaczki musiały odrabiać duże straty. Nawet gdy wdrugiej połowie meczu prowadziliśmy 10 pkt, to jeszcze wynik nie był rozstrzygnięty. Chyba zawcześnie nasza drużynauwierzyła wpewny sukces, atymczasem trzeba było walczyć dokońca.
- Jak spisał się nowy nabytek, amerykański center Tiffani Johnson?
-Trudno ją zaten występ chwalić, ale pamiętajmy, iż grała unas pierwszy raz. Jest wWiśle odczwartku, potrzebuje wspólnych treningów. Wdodatku widać było włódzkiej hali, jak mocno odczuwa to przenikliwe zimno. Johnson jedzie znami namecz Euroligi we wtorek doFrancji zBourges imyślę, że z____każdym spotkaniem będzie spisywać się lepiej.
W drugim meczu: Kolegium Karkonoskie - Polfa 54-85 (20-26, 14-18, 6-20, 14-21).
Niedzielne mecze AZS Poznań - Azoty-Meblotap AZS Chełm Cukierki Odra Brzeg - CCC Polkowice i AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. - Lotos Gdynia ze względu na ogłoszenie żałoby narodowej zostały przełożone.