Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Walczyły do utraty sił

TYM
Wisła Can-Pack - Dynamo Moskwa 65-72 (16-16, 21-22, 19-14, 9-20).

Euroliga koszykarek

Wisła Can-Pack: Perovanović 17, DeForge 11, Skerović 10 (1x3, 13 zb., 14 as.), Kress 9 (1x3), Radwan 5 (1x3) - Krawiec 11 (1x3), Trafimawa 2.
Dynamo: Taurasi 18 (4x3, 7 zb.), Rachmatulina 8, Szczegolewa 8 (6 zb.), Sutton-Brown 8 (6 zb., 3 bl.), Bird 4 (1x3, 7 zb., 6 as.) - Vodickova 8, Kityzina 7, Łatyszewa 5 (1x3), Andjelić 3 (1x3), Perewoznikowa 3 (1x3), Snycina, Wodopianowa. Widzów 600.
Statystyki: proc. za 2 pkt: 40-44,2; proc. za 3 pkt. 25-42,1; proc. za 1 pkt: 81,2-71,4; zb.: 29-43; as.: 17-15; st.: 12-13; prze: 11-7; bl.: 2-5.
To był mecz o prestiż. Obie drużyny przystąpiły do niego mając w garści pewny awans do fazy play-off Euroligi. Wiślaczki były bliskie pokonania dużo wyżej notowanych rywalek. Jeszcze na 10 min przed końcem prowadziły różnicą 7 punktów, a na 5 min przed ostatnią syreną był remis. Później krakowianki opadły z sił, nie walczyły już tak zacięcie i rozgrywki w grupie C zakończyły z 2 zwycięstwami nad K Cero Koszyce i z 8 porażkami.
Smaczkiem wczorajszego spotkania był pojedynek Amerykanek Anny DeForge i Diany Taurasi, które znają się ze wspólnych występów w WNBA w zespole Phoenix Mercury. Taurasi pozostawiła po sobie lepsze wrażenie. Była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. - Rzuty za 3 punkty rywalek, szczególnie Diany Taurasi były dla nas niszczące - stwierdziła Magdalena Radwan. Natomiast DeForge przez cały mecz była skutecznie pilnowana przez rywalki. Za jej wyłączenie z gry odpowiadała głównie Oksana Rachmatulina. Po meczu trener Borys Sokołowski podkreślił, że udanie wywiązała się ze swojej roli. - Nie zagrałyśmy na 5, nasz występ oceniam na plus 4 - zaznaczyła Rachmatulina.
W krakowskim zespole wyróżniła się Jelena Skerović, która zaliczyła 14 asyst i 13 zbiórek. Wiślaczki podkreślały, że po rozwiązaniu kontraktu z Amerykanką Karą Brown-Braxton, w ich zespole zabrakło centra. Klub intensywnie szuka nowej zawodniczki na tę pozycję. W najbliższych dnach powinno się rozstrzygnąć, kto wzmocni zespół. Nawet jednak z takim osłabieniem krakowianki miały wczoraj szanse na zwycięstwo.
Co prawda wiślaczki nie zaczęły najlepiej i w 2 min przegrywały 0-7, ale później mecz się wyrównał. Po I kwarcie był więc remis 16-16, a do przerwy krakowianki przegrywały tylko jednym punktem 37-38. Wisła najlepiej zagrała w III kwarcie, którą wygrała 19-14. W 30 min zespół "Białej Gwiazdy" prowadził 56-49. Kibice liczyli, że ta przewaga utrzyma się do końca spotkania. IV kwartę wiślaczki przegrały jednak aż 9-20. W 35 min był jeszcze remis 63-63. Później aż 6 z 9 punktów zdobyła Kamila Vodickova. To przesądziło o wygranej Dynama.
- Nie starczyło nam sił na pełne 40 minut. Niektóre z koleżanek grają przez cały mecz prawie w każdym spotkaniu. Powinno być więcej zmian - podsumowała Monika Krawiec. Nie bez znaczenia był fakt, że w zespole Dynama zagrało 12 zawodniczek. W krakowskiej drużynie wystąpiło tylko 7. Przez całe spotkanie na parkiecie przebywały Serbki Jelena Skerović i Iva Perovanović.**(TYM)**

Zdaniem trenerów

Elmedin Omanić, trener Wisły Can-Pack:
- Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie. Na ten mecz przygotowaliśmy wiele rozwiązań taktycznym. Graliśmy kombinowaną obroną. Kontrolowaliśmy sytuację na boisku przez większą część meczu. Najbardziej dała nam się we znaki Diana Taurasi, która była bardzo skuteczna w rzutach za 3 punkty. Zespół Dynama jest jednym z najlepszych zespołów w Europie, dysponującym wyrównaną kadrą. Wejście zawodniczek z ławki rezerwowych nie wpływa na jakoś gry tej drużyny. My gramy nieźle, ale jeszcze nie bardzo dobrze.
Borys Sokołowski, trener Dynama:
- Gra naszej defensywy była nastawiona na powstrzymanie Anny DeForge, która jest kluczową zawodniczką w zespole Wisły.__To nam się udało. O naszym zwycięstwie zadecydowała też koncentracja w całym spotkaniu.(TYM)