Przegrały w Wilnie

JOT
Euroliga, grupa C koszykarek: Lietuvos Telekomas - Wisła Can-Pack Kraków 80-67 (23-10, 13-23, 25-15, 19-19).

Nie pomogły 32 punkty wiślaczki DeForge

Punkty: Douglas 20, Valuzyte 20, Baranauskaite 14, Streimikyte 13, Valentiene 6, Kublina 4, Derevjanik 3, Bimbaite 0, Sulciute 0, Kuktiene 0 - DeForge 32, Trafimawa 16, Perovanovic 8, Skerovic 6, Kress 5, Latinovic 0, Gburczyk 0, Radwan 0.
Koszykarki wicemistrza Polski przegrały wyraźnie, jak w poprzednim meczu tych drużyn w Krakowie, pierwszą partię. Rożnicę 13 pkt trudno było odrobić, choć w trzeciej kwarcie wiślaczki doprowadziły do remisu. Nie udało się jednak przechylić szali meczu na korzyść gości.
Najlepsza w wykonaniu krakowianek była druga kwarta wygrana 23-13. Ale wiślaczki przegrały w Wilnie zdecydowanie walkę pod tablicami (34-43), a główną przyczyną porażki była tylko 37-procentowa skuteczność rzutów za dwa punkty. Jedynie Amerykanka Anna DeForge, najlepsza zawodniczka w ekipie Krakowa, stanęła na wysokości zadania. Zdobyła 32 pkt, trafiając 8 z 13 rzutów za dwa punkty i ze stuprocentową skutecznością z linii rzutów wolnych (7/7), miała także sześć zbiórek i trzy asysty. Postawa jednej Amerykanki nie wystarczyła jednak na dobrze grające w obronie Litwinki.
Po 2 min mistrz Litwy wygrywał 7-0. W drugiej kwarcie, dzięki DeForge, wspieranej przez Trafimawą, Wisła Can-Pack dwukrotnie zmniejszyła przewagę Lietuvosa do różnicy trzech punktów (31-38 i 36-33). W trzeciej kwarcie po rzucie za 3 pkt Trafimawej było 40-40, ale Litwinki zaraz rzuciły 3 i 2 pkt i znów zyskały przewagę. Prowadziły 13 punktami, potem wiślaczki nieco zmniejszyły dystans, ale w końcu przegrały różnicą właśnie 13 pkt.
To siódma porażka krakowianek w Eurolidze, ale przy dwóch zwycięstwach (z Koszycami) wyjdą z grupy do fazy pucharowej. Jeszcze spotkają się 18 bm. u siebie w meczu grupowym z Dynamem, a potem - w tej kolejnej fazie - napotkają na pewno na silnego rywala.