02.02.2012

Będzie debata nad ACTA

PRAWO. Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do rzecznika praw obywatelskich o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja umowy ACTA wpłynie czy też nie na ograniczenie praw obywatelskich.

Jak podała na stronach internetowych kancelaria prezydenta Bronisław Komorowski napisał w liście do rzecznika praw obywatelskich, że "uliczne protesty świadczą, że istotna część społeczeństwa, zwłaszcza młodego, uznała za zagrożone swoje podstawowe prawa obywatelskie". Dzisiaj prezydent spotka się w tej sprawie z rzecznikiem prof. Ireną Lipowicz, zaproszony został także minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Wcześniej biuro rzecznika poinformowało, że prof. Lipowicz wystąpiła do ministra Boniego w sprawie debaty publicznej na temat ratyfikacji ACTA.

- Ratyfikacja ACTA - według mojej oceny - nastąpi nie wcześniej niż w 2014 r. Do 2013 r. mamy czas, aby ewentualnie wyrażać gotowość do ratyfikowania dokumentu - oświadczył wczoraj minister kultury Bogdan Zdrojewski.

(PAP)

Portal „Dziennik Polski” wraz ze wszystkimi treściami będącymi jego elementami składowymi - w szczególności internetowe wydanie „Dziennika Polskiego” i treści będące jego elementami składowymi - podlegają ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego i polskiego prawa autorskiego. Jakiekolwiek korzystanie z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej zgody Wydawcy - POLSKAPRESSE Sp. z o.o., które z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania takiej zgody.



Waszym zdaniem

Obserwer
2012-02-02 09:29:15

Jest to bardzo ciekawa sytuacja pod wzgledem prawnym.Obserwowanie jej moze dac wiele cennych uwag i spostrzezen na przyszlosc w zakresie prawa czlowieka i obywatela w tym kraju.

Odpowiedz »

prezes1
2012-02-02 09:27:54

Niech te polityczne polskie BARANY zrobią zrobią debaty jak tu przeżyć od wypłaty do wypłaty niewsponę tu o bezrobotnych bez prawa do zasiłku

Odpowiedz »

Obserwer
2012-02-02 09:10:29

Jest to bardzo ciekawa sytuacja pod wzgledem prawnym.Obserwowanie jej moze dac wiele cennych uwag i spostrzezen na przyszloscw zakresie prawa czlowieka i obywatela w tym kraju.

Odpowiedz »

Obserwer
2012-02-02 09:05:26

Suweren skorzystal z przyslugujacego mu prawa i swoje stanowisko przedstawil przedstawicielom rzadu w kwestii ACTA. Przedstawiciele wladzy wykonawczej te opinie zaniechali czy zlekcewazyli czyli zlamali prawo nie poddajac sie woli Suwerena i przystapili do podpisania fazy wstepnej mimo wszystko. Jest to wkroczenie i naruszenie przez zaniechanie obszaru praw postawowych i z tego powodu nie ma znaczenia wszelka dalsza debata spoleczna i konsultacje spoleczne.To zachowanie przedstawicieli rzadu dyskwalifikuje dalsze poczyniania nad tym aktem prawnym. Wszelkie inne opinie zapewne beda , ale swiadoma praw i obowiazkow zawartych w Triadzie konstytucyjnej, czesc spoleczenstwa ma na ten temat dawno wypracowane zdanie.

Odpowiedz »

Obserwer
2012-02-02 08:55:18

To zapytanie do RPO w sprawie oceny ACTA pod wzgledem zagrozen dla podstawowych praw i wolnosci dla obywatela, winno byc grubo przed 26 stycznia. Lepiej pozno niz wcale. Sposob podejscia do tego co sygnalizowala spolecznosc wirtualna jako najbardziej zainteresowani oraz spoleczenstwo w realu , dyskwalifikuje dalsza debate i procedowanie legalistyczne tego dokumentu na gruncie polskim.Wszak w Polsce nie ma systemu, ktory pozwala bez ogrodek i na zasadzie wiem lepiej od was wszystkich, podchodzic do umow miedzynarodowych in audia alter porta czyli bez wysluchania drugiej strony czyli spoleczenstwa!!! Takie zaniechanie w poczatkowej fazie procesu legislacyjnego, dyskfalifikuje ten dokument na dalsze procedowanie w tym zakresie z powodow niedopelnienia w oczywisty sposob syganlow jednoznacznych oraz intensywnych, opinii publicznej.W tym momencie, bowiem juz zostalo zlamane prawo jakie przysluguje obywatelom do wyrazenia swojej opinii. Tak powinien zareagowac RPO w tej kwestii. Zobacze jakie bedzie stanowisko RPO w tej sprawie.

Odpowiedz »

Pozorant Kolaborant
2012-02-02 08:42:23

No i widzicie? Tak będą majstrować i kręcić, żeby jednak dokonać ratyfikacji. A pozory będą stwarzać,że niech ciul strzeli!

Odpowiedz »

warszawiak
2012-02-02 08:29:27

zaprosi młodych z szkoły liderów pod patronatem smolara i będą klaskać

Odpowiedz »

Marian A
2012-02-02 08:29:04

Co za idioci w tym rządzie. Pierw podpisali a potem będą debatować czy to źle wpłynie na kraj. Zapewne organizują to jedynie tylko po to by dać w wiadomościach "Podczas debaty stwierdzono że jest fajnie". Tych co to podpisali i zatwierdzili podpisanie powinni stracić stanowisko, w tym Tusk. 20 lat zdrad i wyzysku a wy dalej nic robicie! Wyłazić na ulice i pogonić te szumowiny.

Odpowiedz »

obserwator
2012-02-02 12:33:13

Poieram,uznaję jednak że obelgi są zbędne , ważniejsze podawane fakty działań tego rządu , ale pytam KTO WYBRAŁ TEN RZĄD?????

Odpowiedz »

hophop
2012-02-03 17:12:39

przeciwnicy ACTA m. innymi

Odpowiedz »

Stary internauta Oxymoron
2012-02-02 08:06:32

a ile kosztowała „operacja tokio"? ktoś pojechał, dodatkowo? jakiś szampan? jakieś inne straty? użycie policji w kraju? nie... aa, to przepraszam.

Odpowiedz »

moronku
2012-02-03 17:09:24

tam pija sake

Odpowiedz »

Dodaj komentarz