Orkan Raba Wyżna - Gród Podegrodzie. Stałe fragmenty gry były zabójcze dla gospodarzy

(MZ)
Pierwsi groźną akcję stworzyli gospodarze. Filipek w swojej szarży zdecydował się na strzał z 18 metrów, który bramkarz Grodu jednak obronił.

Orkan Raba Wyżna 1 (0)
Gród Podegrodzie 3 (1)

Bramki: 0:1 Knurowski 21, 0:2 Zieliński 60, 1:2 Gromczak 63, 1:3 Skrzymowski 78.

Orkan: D. Możdżeń - Świder, Skwarek, Lenart, K. Rapta - Ł. Kasiniak (60 K. Kasiniak), Teper, Skawski, Pluta (60 Dziechciowski), Gromczak - Filipek (85 Ł. Rapta).

Gród: Binkiewicz - Kostrzewa, G. Konstanty (70 R. Kotas), Majerski, K. Zygmunt, (46 Skrzymowski) - Zgrzebak, Knurowski, Zieliński, Ciurka (77 J. Kotas), Ciągło - Olszak.

Sędziował: Kamil Sobczak (Limanowa). Widzów: 100.

W 20 minucie uderzenie Knurowskiego bramkarz Orkana sparował na róg. Właśnie po zagraniu piłki z rzutu rożnego futbolówka trafiła do ustawionego za polem karnym Knurowskiego, który uderzył na bramkę, a zasłonięty D. Możdżeń nie zdążył zareagować.

Kolejne gole padły w ostatnich dwóch kwadransach. W 60 min goście podwyższyli prowadzenie. Po kolejnym rzucie rożnym piłkę na 16. metrze przejął tym razem Zieliński, obrońcy Orkana spóźnili się z reakcją i zawodnik Grodu ulokował piłkę w bramce.

Trzy minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Do zagranej przez Skwarka piłki w pole karne wystartował Gromczak, uprzedził obrońcę Grodu i z 5 metrów pokonał Binkiewicza. Gospodarze mieli jeszcze dwie okazje na doprowadzenie do remisu, ale ich nie wykorzystali. Tymczasem goście w 78 min, tym razem po rozegraniu rzutu wolnego, przypieczętowali wygraną trzecim golem. Piłkę na 20. metrze prze bramką Orkana przejął Skrzymowski, uderzył bardzo mocno i D. Możdżeń był bez szans na obronę tego strzału.