Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odkrywamy muzyczne talenty. Letni cykl bezpłatnych koncertów "Odkrywka" w Dworku Białoprądnickim

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Odkrywka"
"Odkrywka" Materiały prasowe
Śpiewają, komponują swoje piosenki i grają na różnych instrumentach, a wszystko to z pasji, często po godzinach pracy, wieczorami, nocami. Teraz wychodzą na scenę, żeby podzielić się swoją muzyczną pasją. W każdy piątek lipca i sierpnia o godzinie 19 na scenie plenerowej Dworku, będą się odbywać koncerty wykonawców wyłonionych w ramach konkursu "Odkrywka". Wstęp bezpłatny.

Polacy piją i palą coraz mniej

od 16 lat

- We współpracy z radiem Jazzkultura, wyłoniliśmy dziewięcioro wykonawców z Krakowa i okolic, którzy zaprezentują swoje umiejętności na piątkowych koncertach plenerowych. Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie sceny krakowskiej – jej różnorodności i jakości oraz wsparcie debiutujących artystów w dotarciu do większego grona odbiorców. Wzięcie udziału w przeglądzie jest ponadto okazją do profesjonalnego zarejestrowania audio koncertu. Artyści, którzy okażą najwyższy poziom merytoryczny, artystyczny, techniczny i wykonawczy otrzymają nagrody, a są to między innymi nagranie i wyprodukowanie singla w studiu im. Janusza Muniaka i live sesja audio-wideo realizowana przez Dworek TV - ogłaszają organizatorzy.

Usłyszymy pełen przekrój gatunków muzycznych od ostrego rocka, tanecznych rytmów, nowoczesnego popu, funku, soulu, neofolku aż po jazz. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

14 lipca - Iska oraz Agata Nasiadka

Iska porusza się w klimacie nowoczesnego popu, wzbogacając go elementami funky, soulu oraz jazzu. Rozbudowane instrumentarium, w skład którego wchodzą perkusja, gitara, bas, pianino oraz sekcja dęta, gwarantuje niebanalne brzmienia i intrygujące rozwiązania aranżacyjne.

Agata Nasiadka to zespół, który zaskakuje połączeniem mocnych riffów z delikatnym akcentem pianina, tworząc tym samym unikalną mieszankę brzmień. Jeśli poszukujecie emocji i niesamowitej atmosfery zaklętej w rockowej muzyce lat 90., musicie koniecznie poznać muzykę tej kapeli.

21 lipca - Rollhour

To połączenie rocka alternatywnego z poezją i filozofią. Treść piosenek opisuje rzeczywistość w niekonwencjonalnych słowach. Teksty mówią o wszystkim, chociaż czat GPT sklasyfikował je jako „filozoficzne, traktujące o miłości, przemijaniu oraz przyszłości”. Zespół lubi bawić się formą ballad, przechodzących w typowo rockowe refreny.

28 lipca - Lucy Brown Quartet oraz Mr Lonely

Styl Lucy Brown Quartet oscyluje wokół muzyki jazzowej, improwizowanej i ilustracyjnej. Grupa wykonuje kompozycje liderki, której twórczość cechuje spokój, liryzm, otwartość i minimalizm. Utwory działają na wyobraźnię, obrazują emocje, ale pozostawiają też przestrzeń na refleksję słuchacza.

Mr Lonely to zespół z Krakowa, który wyłonił się z chaosu bluesowych dźwięków gitar i jazzowych melodii instrumentów dętych, zanurzonych w rockowej energii. Proponują melancholijny nastrój z przymrużeniem oka, prowadząc słuchacza przez labirynt rytmów i harmonii.

4 sierpnia - Onejo

Stylistyka okołojazzowa to gatunek, w którym grupa czuje się najlepiej. Te jazzowe klimaty podkreśla włączenie do składu saksofonu. Jednak w autorskim repertuarze zespołu można także usłyszeć nawiązania do innych muzycznych gatunków, takich jak blues czy funk.

11 sierpnia - Stella Star oraz Justyna Biedrawa Band

Krakowski zespół Stella Star, grający muzykę z pogranicza shoegaze i dream pop’u. Powstał w 2020 roku w mrokach pierwszej fali pandemii, a jego członkowie twierdzą, że projekt pozwolił im przetrwać ten okres w dobrej kondycji psychicznej.

Justyna Biedrawa – wokalistka, autorka tekstów, która dała się poznać dzięki wyrazistym utworom w stylistyce indie pop, soul, funk. Jej piosenki potrafią bawić, wzruszać, a także skłaniać do refleksji. Artystka wierzy w moc muzyki i nie boi się zabierać głosu w ważnych dla niej sprawach.

18 sierpnia - Sumi-e

Duet instrumentalno-wokalny założony w 2023 roku przez Małgorzatę Buracką i Krzysztofa Kowalczyka. Ich muzyka jest utrzymana w nurcie lo-fi, neofolku, a cechuje ją minimalizm. Nazwa zespołu wywodzi się od japońskiej sztuki malarstwa monochromatycznego.

25 sierpnia - Wielki finał "Odkrywki"

Koncert wykonawców, którzy w trakcie przeglądu zaprezentowali najwyższy poziom artystyczny, merytoryczny i wykonawczy. Tego dnia na Letniej Scenie Dworku Białoprądnickiego zostaną zaprezentowani artyści, na których szczególnie warto zwrócić uwagę i których twórczość organizatorzy gorąco polecają.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Odkrywamy muzyczne talenty. Letni cykl bezpłatnych koncertów "Odkrywka" w Dworku Białoprądnickim - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski