Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niska frekwencja w drugiej turze wyborów w Poznaniu i w Wielkopolsce. PKW podała dane na godz. 17

Paweł Antuchowski
Paweł Antuchowski
O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych.
O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Robert Woźniak, Waldemar Wylegalski
W niedzielę trwa druga tura wyborów samorządowych. Głosy można oddawać do godziny 21 w lokalach wyborczych. Póki co frekwencja w całym kraju nie zachwyca. Jest niska także w Poznaniu i w Wielkopolsce. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane na godz. 17.

Frekwencja wyborcza w Poznaniu i w województwie wielkopolskim

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, w całym kraju na godzinę 17 frekwencja wyniosła 33,17 proc.

W Poznaniu do godz. 17 w głosowaniu wzięło udział 29,53 proc. uprawnionych. W całej Wielkopolsce frekwencja jest niewiele wyższa - 32,67 proc.

Dla porównania - frekwencja w Poznaniu w pierwszej turze na godz. 17 wynosiła 35,34 procent, a dla województwa wielkopolskiego - 39,13 proc.

Jeżeli chodzi o zbiorcze informacje w wybranych miastach, ta informacja obejmuje dziewięć miast wojewódzkich.

- Najwyższa frekwencja wyniosła w Zielonej Górze 36,48 proc., następnie Kielce 34,62 proc. i trzecie miejsce Rzeszów 33,74 proc. - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej podczas konferencji prasowej.

- Najniższa frekwencja - Wrocław 25,99 proc., drugie miejsce od końca Gorzów Wielkopolski - 26,18 proc. i trzecie miejsce Poznań - 29,53 proc. - dodał.

Frekwencja wyborcza w Polsce

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych, według stanu na godz. 17, wyniosła 33,17 proc. - poinformował w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Dodał, że najwyższą frekwencję odnotowano w woj. lubelskim, a najniższą w woj. dolnośląskim.

Marciniak przekazał, że według stanu na godz. 17, liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, tj. liczba osób ujętych w spisach wyborców, w obwodach, z których otrzymano dane, wyniosła 12 mln 17 tys. 272 osoby. Podkreślił, że PKW otrzymała dane ze wszystkich komisji obwodowych.

Podał, że wydano karty do głosowania 3 mln 986 tys. 285 osobom uprawnionym, co stanowi 33,17 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w wyborach.

Przewodniczący PKW przekazał, że najwyższą frekwencję na godz. 17 odnotowano w województwach: lubelskim - 37,50 proc., świętokrzyskim - 35,85 proc. i mazowieckim - 35,32 proc.

Natomiast najniższa frekwencja była w województwach: dolnośląskim - 29,51 proc., śląskim 31,13 proc. i opolskim 31,59 proc.

O godz. 7 w niedzielę, 21 kwietnia rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Wybranych ma zostać 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie odbywa się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich.

źródło: PAP

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Tak przebiega głosowanie w Obwodowej Komisji Wyborczej przy ul. Ściegiennego w Poznaniu oraz w komisji w budynku Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego, na poznańskiej Wildzie.

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Tak wyglądało głosowa...

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski