Niepołomiczanie najlepsi w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Ekipa Niepołomickiego Klubu Karate Kyokushin zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w IV Turnieju o Puchar Solny młodzików, kadetów i dzieci, który odbył się w Wieliczce.

Podopieczni sensei Wiesława Krosty indywidualnie zdobyli 13 medali. W kata miejsce pierwsze miejsca zajęli Barbara Kajta, Kacper Krawczyk, Kuba Krosta i Justyna Krosta, drugie Dominik Maśnica i Sandra Maśnica, a trzecie Agnieszka Trela, Aleksandra Pilch i Dominik Bularz.

W kumite (walkach) dziewcząt w kategorii do 40 kg zwyciężyła Martyna Kubik, w kategorii do 45 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Sandra Maśnica, a wśród chłopców w kategorii do 45 kg trzecie miejsce zajął Szymon Grymek. W walkach reżyserowanych na drugim miejscu uplasoway się Sandra Maśnica i Justyna Krosta.

W imprezie wzięło udział 365 zawodników i zawodniczek z 28 klubów z Polski oraz jedna ekipa z Czech. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak z Krakowa.