MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasi Czytelnicy wybierają posłów i senatorów

(CZG)
Plebiscyt. Marek Pęk, kandydat PiS do Senatu, nadal jest najpopularniejszy wśród naszych Czytelników, ale po piętach zaczyna mu deptać Włodzimierz Okrajek z PSL. Najbardziej wyrównana walka toczy się w Krakowie między Bogdanen Klichem z PO, niezależnym Łukaszem Gibałą i Renatą Godyń-Swędzioł z PiS.

Wybory parlamentarne 2015. Nasi Czytelnicy już mogą wybierać posłów i senatorów [PRAWYBORY]

PRAWYBORY W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM - GŁOSUJ!

SENAT:

SEJM:


Do 12 października każdy może wskazać swojego faworyta w wyścigu wyborczym. Wystarczy zagłosować za pomocą SMS-a lub za pośrednictwem strony www.dziennikpolski24.pl oraz aplikacji na Facebooku. Wszystkie informacje o naszym plebiscycie, zasady głosowania i regulamin dostępne są na portalu www.dziennikpolski24.pl.

WIDEO: Sondaż (8 września) PiS utrzymuje się przed PO. Kukiz w miesiąc stracił połowę sympatyków

Źródło: TVN24, X-News

Oficjalne wyniki naszych prawyborów przedstawiamy 14 października. Ale codziennie można śledzić, jak zmienia się poparcie dla poszczególnych kandydatów, sympatycy jakiego komitetu są najbardziej aktywni i czy zmieniają się liderzy przedwyborczej rywalizacji.

A ta w niektórych okręgach jest bardzo emocjonująca. Od samego początku najwięcej głosów zbierał Marek Pęk z PiS, ale coraz więcej sympatyków zyskuje jego rywal w okręgu podkrakowskim Włodzimierz Okrajek z PSL. Jeśli jego zwolennicy nadal będą tak aktywni, szybko dogoni kandydata PiS.

Najbardziej wyrównana walka o palmę pierwszeństwa toczy się w Krakowie między kandydatami do Senatu: Bogdanen Klichem z PO, niezależnym Łukaszem Gibałą oraz Renatą Godyń-Swędzioł z PiS. Wczoraj wieczorem liderem był Klich, doganiał go Gibała, a z niewielką stratą za nimi znajdowała się Godyń-Swędzioł, która jeszcze w niedzielę prowadziła w tym wyścigu.

Na czoło kandydatów do Sejmu w zachodniej Małopolsce wysunęła się Edyta Luks ze Zjednoczonej Lewicy. Pozycję liderów wśród kandydatów na posłów w pozostałych okręgach utrzymali: Ryszard Śmiałek (ZL) w Krakowie, Marek Ciesielczyk (Kukiz’15) w Tarnowie i Wojciech Cieślak (PiS) w Nowym Sączu.

Jak Głosować

Głosowanie SMS odbywa się przez przesłanie go na numer 72355. W treści trzeba wpisać numer kandydata. Lista prefiksów wraz z numerami kandydatów jest dostępna na stronie www.dziennikpolski24.pl. Wysłanie jednego SMS-a oznacza przyznanie 10 punktów danemu kandydatowi. Każdy głosujący może wysłać dowolną liczbę SMS-ów. Koszt jednego to 2,46 zł z VAT, w zamian uczestnik prawyborów otrzymuje też dostęp do e-wydań „Dziennika Polskiego”.

Internet. Aby zagłosować za pośrednictwem naszej strony www.dziennikpolski24.pl, trzeba mieć na niej indywidualne konto. Po zalogowaniu należy kliknąć przycisk „Głosuj za”. Jedno kliknięcie oznacza jeden punkt dla danego kandydata. Z jednego urządzenia można zagłosować do 5 razy dziennie.

Facebook. Aby wskazać kandydata, trzeba zalogować się na konto na Facebooku i powiązać je z www.dziennikpolski24.pl. Głosowanie odbywa się przez kliknięcie przycisku „Głosuję za”. Oznacza to przyznanie dwóch punktów. W ciągu jednego dnia można zagłosować raz za pośrednictwem jednego konta na FB.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski