MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Napisali prace licencjackie

LIZ
Są uczniami szkół podstawowych i gimnazjów, a równocześnie studiują. Mowa o studentach z Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci.

TRZEBINIA. Prezentacja studentów z Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci

Siedemnastu z nich napisało samodzielnie pracę licencjacką i zdobyło honorowy tytuł licencjata. Autorzy najciekawszych prac zaprezentują je już w tę środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini.

Prace licencjackie mogli pisać studenci, którzy w ubiegłym roku akademickim studiowali już trzeci rok z rzędu i chcieli zdobyć tytuł Licencjata Małopolskiego Uniwersytety dla Dzieci. Każde dziecko, oczywiście to, które samo się zgłosiło, musiało samodzielnie napisać pracę na jeden z trzech tematów. Można było skupić się na jednym z wykładów, przedstawić własny projekt naukowy lub opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. - W sumie do pisania prac licencjackich przystąpiło 17 studentów. Fundacja otrzymała w większości prace w formie pisemnej, pięknie oprawione, z kolorowymi fotografiami oraz w formie multimedialnej. Były to prezentacje PPt i pliki tekstowe. Poza tym studenci złożyli: pracę pisaną własnoręcznie oraz rysunek formatu A0. Najmłodszy student, który przystąpił do tego projektu Kacper Tybor, chodził wtedy do III klasy szkoły podstawowej - mówi Krzysztof Różowski z Fundacji Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci.

Wszystkich 17 studentów otrzymało tytuł licencjata, a dyplomy wręczył im osobiście dr hab Robert Gwiazda, prof., IOP PAN w Krakowie, członek Rady Naukowej MUdD. Mimo że wszystkie złożone prace były bardzo ciekawe, na szczególne wyróżnienie zasłużyło pięć z nich. Władze uczelni zdecydowały, że zostaną zaprezentowane szerszej publiczności. Możliwość pochwalenia się swoim dorobkiem, to dodatkowa nagroda dla małych studentów.

Prace zostaną zaprezentowane już w tę środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. - Będzie to impreza popularnonaukowa, odbywająca się w ramach przypadającego w tym roku, roku Marii Curie Skłodowskiej pt. "Odczyty Młodych Naukowców" - podkreśla Krzysztof Różowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9. Mateusz Gaj opowie o instrumentach muzycznych na przestrzeni lat, a Kacper Tybor o swojej pasji - skałach i minerałach. Z kolei Maciej Bigaj zaprezentuje pracę poświęconą temu jak powstało życie na ziemi. Od godz. 11.30 prezentować będzie się Wojciech Różowski, który przygotował pracę licencjacką pt. "Jak działa procesor i jak się go programuje?". Z kolei Anna Wiśniewska zabierze zebranych w "Podróż po Układzie Słonecznym i w nieznane, czyli poznawanie planet, mgławic, czarnych dziur i układów gwiazd za pomocą teleskopu Hubble'a".

(LIZ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski