MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Największy potencjał w dialogu

(JM)
Wydarzenia. Członkowie centralnych i okręgowych władz Izby Architektów RP oraz Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa spotkali się w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, żeby dyskutować o odpowiedzialności i etyce zawodowej oraz o projektowanym kodeksie urbanistyczno-budowlanym.

Celem prowadzonych prac jest wzmocnienie samorządów zawodowych. Kodeks urbanistyczno-budowlany, opracowany przez MIB, kładzie duży nacisk na odpowiedzialność zawodową. Proponowane zapisy mają wzmocnić pozycję osób wykonujących samodzielne funkcje w budownictwie w procesie inwestycyjno-budowlanym.

- Cieszę się, że trwa dialog ze środowiskiem inżynierów budownictwa, projektantów i architektów w sprawie prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym - mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Dyskutowano o założeniach nowej ustawy regulującej funkcjonowanie samorządów zawodowych, która będzie obowiązywać po wejściu w życie kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Wiceminister Tomasz Żuchowski zachęcał też do wyrażania opinii, na ile samorząd potrzebuje wzmocnienia ustawowego, a na ile i w jakich obszarach może jeszcze wykorzystać potencjał obowiązujących regulacji.

- Chciałbym, żebyśmy mogli prowadzić szczery dialog w sprawach, które nas czekają - podkreślał. - Chodzi o działania i wyzwania, które można podjąć dla wzmocnienia zawodów zaufania publicznego. Żeby członkowie izb wiedzieli, że obowiązkowa przynależność jest nie tylko po to, żeby płacić składki i ubezpieczenie OC.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski