Nadzieje olimpijskie z Małopolski

ART
KAJAKARSTWO GÓRSKIE. Na torze koło Czeskich Budziejowic rozegrane zostały regaty Pucharu Europy juniorów i Nadziei Olimpijskich. Miejsca na podium, w tym dwa na najwyższym jego stopniu, wywalczyli zawodnicy z Małopolski.

W K-1 juniorów (18 lat) najlepszy okazał się Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz), który wygrał bardzo wyraźnie. Kolejnego zawodnika wyprzedził o 5,06 s. Z kolei w C-1 młodzików (14 lat) zwyciężył Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków); trzeci był Wiktor Czaja (Pieniny Szczawnica), a 5. Artur Kołat (Start).

W C-1 dziewcząt (bez podziału na kategorie wiekowe) na podium znalazła się Ewa Hurkała (Pieniny). Jako jedna z dwóch zawodniczek w finale nie ominęła bramki i uplasowała się na 2. pozycji. Takie samo miejsce w kategorii do 16 lat (juniorki młodsze) w K-1 uzyskała Karolina Zwolińska ze Startu. W finale były też: 5. Karolina Chmiel (Spływ Sromowce Wyżne), 6. Sara Ćwik (Start) i 7. Aniela Wiecheć (AZS AWF)

W C-2 nie było podziału na grupy wiekowe. Trzecie miejsce zajęli: wychowanek Sokolicy Krościenko Jakub Brzeziński (AZS AWF) i Adam Kozub (Spływ). Mieli 4 punkty karne, a do zwycięskich Słowaków stracili 2,82 s. Kozub rywalizował także w C-1 juniorów, gdzie zmagania ukończył na 5. pozycji. Lepszy z polskiej ekipy okazał się Paweł Smolarski (LKK Drzewica), który był 3. W gronie 16-latków 2. wynik uzyskał jego klubowy kolega Przemysław Nowak.

W K-1 16-latków 3. miejsce zajął Krzysztof Majerczak (Pieniny). Miał bezbłędny przejazd, a do triumfatora z Czech stracił 1,70 s; 7. lokatę wywalczył Krzysztof Sandera. W K-1 14-latków 6. był Marcin Janur (obaj Start).