Na zakończenie stanęli na podium

(ART)
Maciej Hołub (AZS AGH Kraków)
Maciej Hołub (AZS AGH Kraków) Fot. Andrzej Wiśniewski
Pływanie. Zawodami w Opolu zakończyła się rywalizacja w Grand Prix Pucharze Polski w sezonie 2015/16. W finale na podium znaleźli się zawodnicy krakowskich klubów.

Do klasyfikacji końcowej cyklu z sześciu imprez brano pod uwagę 9 najlepszych startów z minimum czterech zawodów, w tym dwóch na długim basenie. Brak wypełnienia tego ostatniego kryterium sprawił, że wielu pływaków nie zostało ujętych w punktacji, zwłaszcza w młodszych kategoriach wiekowych (rywalizowano wprawdzie w open, ale rankingi GP PP były oddzielne dla poszczególnych grup).

W ostatnim starcie, właśnie na 50-metrowej pływalni, zawodnicy spod Wawelu wywalczyli sporo miejsc w czołówce, ale tylko trzy medale - wszystkie brązowe. Dwukrotnie trzeci w stylu klasycznym - na 50 i 100 m - był Maciej Hołub (AZS AGH Kraków). On również w końcowym rankingu znalazł się najwyżej z naszego regionu, a 14. pozycji (wygrał Radosław Kawęcki AZS AWF Warszawa).

Wśród kobiet 3. lokatę na 200 m stylem dowolnym w Opolu zajęła Wioletta Orczykowska (Jordan), która ponadto była 6. na 100 m. Z zawodniczek tego klubu w czołówce uplasowała się także Agata Magner - 5. na 200 m grzbietowym.

Z ekipy AZS AGH blisko podium było kilkoro pływaków. Anna Kawecka w stylu dowolnym zajęła 4. miejsce na 100 m i 5. na 50 m; Paulina Uryga była 4. (50 m klasycznym) i dwukrotnie 5. (100 m klasycznym i 200 m zmiennym); Anna Kozłowska wywalczyła 4. lokaty na 200 m zmiennym i 100 motylkowym. Najlepszy wynik Kamili Kunki to 4. pozycja na 800 m kraulem. Ta zawodniczka w rankingu młodzieżowców uplasowała się na 3. pozycji. Ponadto w finale cyklu w rywalizacji na 200 m zmiennym mężczyzn 4. czas uzyskał Marcin Suzin, a 5. Krystian Bałabuch.