Na czele Hummel 4. Ligi bez zmian. Lewart ucieka, Janowianka goni. Dalej imponuje Lublinianka

Kamil Wojdat
(Aktualny beniaminek Hummel 4. Ligi, Janowianka Janów Lubelski, nie rezygnuje z walki o drugi awans z rzędu)
(Aktualny beniaminek Hummel 4. Ligi, Janowianka Janów Lubelski, nie rezygnuje z walki o drugi awans z rzędu) fot. ilustracyjna: Łukasz Wójcik - Fotografia Sportowa/Facebook
Na sześć kolejek przed końcem Hummel 4. Ligi Lewart Lubartów ma cztery punkty przewagi nad Janowianką Janów Lubelski. Niemal pewna utrzymania jest już Lublinianka Lublin.

27. serię gier zainaugurowało piątkowe spotkanie Tomasovii Tomaszów Lubelski z Lewartem Lubartów. Goście zrehabilitowali się za bezbramkowy remis sprzed tygodnia z jednym z outsiderów rozgrywek, Ogniwem Wierzbica, i wygrali 2:1.

Obydwie bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Grzegorza Białka zdobył Paweł Myśliwiecki (64 [k], 80). Co ciekawe wynik otworzyli jednak gospodarze, którzy do przerwy wygrywali po trafieniu Mateusza Kurzępy.

Na wpadkę nie pozwolili sobie także piłkarze Janowianki. W poprzedniej serii gier podzielili się punktami z ostatnim w stawce Gromem Kąkolewnica, remisując 3:3. Teraz, w starciu z Ładą 1945 Biłgoraj, także trzykrotnie umieścili piłkę w bramce rywali, ale nie stracili przy tym żadnego gola. Dublet ustrzelił Michał Mistrzyk, a jedno trafienie dołożył Grzegorz Mulawa. To wszystko grając od 35. minuty w dziesięciu.

Ósmy z jedenastego wiosennego meczu wygrała walcząca o utrzymanie Lublinianka i wydaje się, że cel jest na wyciągnięcie ręki. „Duma Lublina” pokonała Grom 3:1. Dziewiątego spotkania z kolei nie przegrał Opolanin, który w wyjazdowych derbach ze Stalą Poniatowa zwyciężył 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Adrian Lenkiewicz.