MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myślenice. Nowa siedziba Starostwa Powiatowego będzie wygodniejsza i łatwiej dostępna [ZDJĘCIA]

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Nowy biurowiec Starostwa Powiatowego przy ul. Drogowców w Myślenicach
Nowy biurowiec Starostwa Powiatowego przy ul. Drogowców w Myślenicach Fot. Katarzyna Hołuj
Starostwo Powiatowe już wkrótce ma ogłosić przetarg na wyposażenie nowego budynku dla kilku swoich wydziałów, który powstał przy ul. Drogowców. Władze powiatu planują, że przeprowadzka nastąpi na przełomie lata i jesieni, a klienci będą tam obsługiwani od 1 października.

FLESZ - Czym jest Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy?

Przeniosą się tu najbardziej newralgiczne, bo zajmujące się obsługą klientów wydziały:

  • Geodezji, Kartografii i Katastru;
  • Architektury, Budownictwa;
  • Komunikacji;
  • Gospodarki Mieniem Powiatu, Skarbu Państwa i Ochrony Środowiska oraz
  • Archiwum Starostwa Powiatowego w Myślenicach, które dziś mieści się w kilku różnych miejscach i to nie tylko w Myślenicach, ale również Dobczycach i Sułkowicach.

Tym samym liczba lokalizacji różnych wydziałów Starostwa zmniejszy się z sześciu do trzech. Oprócz nowego adresu przy ul. Drogowców, Starostw będzie miało jeszcze dwa: ul. Kazimierz Wielkiego i Reja. Pod tym ostatnim nadal będą urzędować władze powiatu. Dodatkowo, jeśli będzie na to zgoda wojewody, w nowym biurowcu ma tam zostać utworzony punkt paszportowy, którego obecnie w powiecie myślenickim nie ma.

Pierwotnie inwestycja, która ruszyła latem 2019 roku, miała być gotowa w lipcu br., ale ze względu na pandemię i problemy z dostawą komponentów i braki kadrowe u podwykonawców, wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu. Jak mówi starosta Józef Tomal, prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, powinno się udać zakończyć w trzecim kwartale. Niektóre prace (np. wyburzenie niskich budynków przed nim, tak aby odsłonić biurowiec od strony ulicy) zaplanowano na przyszły rok. Powiatowy Urząd Pracy, który korzysta z jednego z nich przeniesie się już w całości do budynku, gdzie dziś działa Wydział Komunikacji.

Głównym powodem dla którego zdecydowano się na tę budowę było niedostosowanie obecnych siedzib wydziałów do potrzeb osób niepełnosprawnych i przepisów przeciw pożarowych oraz ciasnota wewnątrz i na zewnątrz (zbyt mało miejsc parkingowych dla klientów). Przy ostatnich przy nowym budynku ma być sto kilkadziesiąt (a docelowo nawet 200). Ale nie tylko o miejsce parkingowe będzie tam łatwiej. Łatwiejszy będzie też dojazd, bo budynek stanął poza ścisłym centrum miasta, blisko zakopianki i drogi wojewódzkiej 967. Stosunkowo niedaleko (po drugiej stronie zakopianki jest też dworzec autobusowy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski