Młodzi wiślacy podcięli skrzydła Porońcowi

Maciej Zubek
III liga piłkarska. Rezerwy "Białej Gwiazdy" pewnie pokonały na wyjeździe Porońca Poronin. Drużynę, która w tym sezonie miała rządzić i dzielić, a na razie zawodzi.

Poroniec Poronin - Wisła II Kraków 1:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Bartosz 17, 0:2 Mordec 48, 1:2 Gadzina 50, 1:3 Zemło 69, 1:4 Scalet 90.
Sędziował: Richard Marcin (Słowacja). Żółte kartki: Dudzik - Żemło. Czerwona kartka: Dudzik (76, druga żółta). Widzów: 200.
Poroniec: Zając - Senderski, Bartos, Pluta, Kogut - Wolański, Słupski (46 Dudzik), Malinowski, Nowak, Madejski - Gadzina.
Wisła II: Buchalik - Bartosz, Czekaj, Żemło, Witek - Gulczyński, Mordec, Marszalik (80 Michniak), Janur (76 Scalet) - Handzlik (66 Wasikowski), Kuczak (88 Kuźba).

Młoda krakowska drużyna (z Michałem Buchalikiem w bramce) odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo.

W 17 min z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Marszalik, a głową do bramki Porońca trafił Jakub Bartosz. W 48 min Jakub Mordec "zakręcił" obrońcami gospodarzy na linii pola karnego i precyzyjnie uderzył z 16 metrów. Dwie minuty później po drugiej stronie boiska Piotr Madejski zacentrował w pole karne, a tam Rafał Gadzina lekko trącił piłkę głową i Buchalik skapitulował.

W 69 min spod linii bocznej Michał Czekaj zagrał do Piotra Żemły, a ten popisał się efektowną "główką". Wynik meczu ustalił w 90 min po indywidualnej akcji Mathieu Scalet.

Od 76 min gospodarze grali w osłabieniu, po tym, jak wprowadzony po przerwie Łukasz Dudzik w krótkim odstępie czasu zobaczył dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną.

- Traciliśmy gole w kluczowych momentach spotkania, a to podcinało nam skrzydła. Szczególnie przy stałych fragmentach gry wyglądaliśmy fatalnie, a młoda drużyna Wisły była dzisiaj wyjątkowo skuteczna - ocenił trener Porońca Przemysław Cecherz.