Mistrzyni z Wieliczanki

PAN
Karolina Półrola
Karolina Półrola Archiwum
Wydarzenie. W Toruniu odbyły się halowe Mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce. Biegaczka klubu Wieliczanka, Karolina Półrola, odniosła swój życiowy sukces - została po raz pierwszy mistrzynią Polski seniorek.

Zawodniczka wywalczyła złoty medal na dystansie 3000 m, wyprzedzając o ponad 2 sekundy rywalki, równocześnie uzyskując rekord życiowy 9:21,37.

Trzeba zaznaczyć, że był to jej debiut na tym dystansie. Następnego dnia Karolina Półrola wystartowała na dystansie o połowie krótszym - 1500 metrów i zajęła czwarte miejsce, uzyskując bardzo wartościowy wynik 4:16,45, który również jest jej absolutnym rekordem życiowym (wynik lepszy niż rekord życiowy uzyskany na tym dystansie w sezonie letnim).

Jest on równoznaczny z uzyskaniem klasy mistrzowskiej przez młodą zawodniczkę. Karlina Półrola , podopieczna Macieja Gizy wpisała się na trwałe w historię Wie-liczanki, wywalczyła bowiem pierwszy medal mistrzostw Polski w kilkudziesięcioletniej historii klubu, w którym do niedawna królował jedynie futbol.