„Mineralne” nie ugrały nawet seta

(ŁM)
Ekstraklasa siatkarek. Wczoraj tylko w pierwszym secie muszynianki dały się mocno we znaki jednemu z kandydatów do mistrzostwa Polski - Impelowi Wrocław.

Impel Wrocław 3
Polski Cukier Muszynianka 0

(26:24, 25:21, 25:15 )

Impel: Ptak, Hildebrand, Sikorska, Radecka, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Sawicka (libero) oraz Durr (libero), Kaczor, Gryka.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Pelc, Savić, Grejman, Helić, Kurnikowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Skrzypkowska, Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach, Sosnowska, Hatala.

Sędziowali: Marcin Weiner i Sławomir Gołąbek. MVP: Milena Radecka (Impel). Widzów: 1600.

Początek spotkania należał do Impelu, który na pierwszej przerwie prowadził 8:5. Z akcji na akcję rozkręcały się jednak Małopolanki i druga pauza to już dwa punkty ich przewagi (14:16). Wkrótce potem było nawet 15:20, ale dowodzone przez Katarzyną Skowrońską-Dolatę wrocławianki nie zamierzały się poddać i najpierw doprowadziły do wyniku 21:21, a za moment wyszły na prowadzenie. Nie rezygnowały też przyjezdne, więc był remis 24:24. Dwa ostatnie punkty padły jednak łupem miejscowych.

Szybko, bo już przy stanie 14:8 drugiej partii drugi czas wykorzystał trener kiepsko spisujących się „Mineralnych”. Początek trzeciego seta to ponownie przewaga Impelu - m.in. 7:1.

W hicie tej kolejki Atom Trefl Sopot wygrał na boisku w Dąbrowie Górniczej, spotkanie obserwowało aż 2500 widzów. Pierwsze partia kończyła się na przewagi i padła łupem gospodyń. W drugim secie zażarta walka trwała też do samego końca. Inaczej było w kolejnej części, kiedy to dąbrowianki zdobyły zaledwie 13 punktów. W czwartej znów lepsze były miejscowe i do rozegrania potrzebny był tie-break. Tutaj było już 4:8. Emocje jednak się nie skończyły. Miejscowe zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ale ostatecznie dwa punkty pojechały nad morze.

Inne wyniki 17. kolejki: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (27:25, 23:25, 13:25, 25:19, 14:16), BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - PTPS Piła 1:3 (25:19, 14:25, 11:25, 19:25), Legionovia - Chemik Police 0:3 (12:25, 19:25, 18:25). Dziś mecze Budowlani Łódź - Developres Rzeszów i KSZO - Pałac Bydgoszcz. Oba spotkania o godz. 18.