Mimo przegranej nie ma powodów do smutku

Łukasz Madej
Katie Carte zdobyła wczoraj dla muszynianek 18 punktów
Katie Carte zdobyła wczoraj dla muszynianek 18 punktów Jerzy Cebula
Ekstraklasa siatkarek. Siatkarki z Muszyny przegrały w Bielsku-Białej. To dopiero druga ich porażka w tym sezonie. Wcześniej sposób na Małopolanki znalazł Chemik Police.

Aluprof Bielsko-Biała3
Polski Cukier Muszynianka2
(25:21, 23:25, 20:25, 25:18, 15:5)

Aluprof: Beier, Horka, Lis, Muhlsteinova, Strózik, Trojan, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Koleta, Łyszkiewicz.
Polski Cukier Muszynianka: Carter, Kurnikowska, Plchotova, Radenković, Różycka, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Gierak, Hatala, Jasińska, Sosnowska.
Sędziowali: Marek Słowik i Agnieszka Michlic.
Widzów: 1200.
MVP: Natalia Bamber-Laskowska.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dzięki dobrej zagrywce prowadziły 8:5 na pierwszej przerwie technicznej inauguracyjnego seta. Na drugą z jednym punktem przewagi schodziły jednak gospodynie (16:15), które po tej pauzie szybko powiększyły dystans.

Druga partia przebiegała podobnie, tyle tylko, że na pierwszej przerwie prowadziły gospodynie, a na kolejnej przyjezdne. Przy stanie po 18 Małopolanki zdobyły trzy punkty z rzędu i kiedy wydawało się, że bez kłopotu wygrają, Aluprof doprowadził do remisu (23:23). Kolejne dwa "oczka" padły jednak łupem muszynianek.

Trzeci set długo był wyrównany, a Małopolanki przewagę zaczęły budować dopiero od remisu po 17. Czwarta partia to od początku do końca prowadzenie bielszczanek. Podobnie było w tie-breaku, a już przy stanie 3:0 o czas poprosił trener Polskiego Cukru, Bogdan Serwiński. Nie pomogło, drużyny zmieniły się stronami przy wyniku 8:1. Tej szansy miejscowe nie zmarnowały.

Mimo porażki nasz zespół nie ma w tym sezonie powodów do zmartwień. - Tylko Muszynianka, Aluprof i Chemik grają lepiej niż w poprzednim sezonie - mówi komentujący w Polsacie siatkówkę Andrzej Niemczyk, który w przeszłości dwa razy doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa Europy. - W Muszynie skonstruowano bardzo fajny skład. Nie ma w nim gwiazd, ale jako zespół prezentuje się bardzo dobrze.

Pozostałe mecze 10. kolejki Orlen Ligi: Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 24:26, 25:19, 20:25, 15:9), Chemik Police - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:15, 25:17), Impel Wrocław - PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:16, 25:23, 25:9), PGE Atom Trefl Sopot - SK Bank Legionovia 3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:15), Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1 (18:25, 25:20, 27:25, 25:16).