MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miechów. Urzędnicy pomogą mieszkańcom w zakupie węgla przez internet

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Zakup węgla w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej nie jest prostą sprawą
Zakup węgla w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej nie jest prostą sprawą Aleksander Gąciarz
We wtorek (27 września) w Urzędzie Miasta i Gminy w Miechowie został uruchomiony punkt, w którym osoby samotne, mające problem z dostępem i obsługą internetu, mogą uzyskać pomoc w zakupie opału na zimę. - Być może mamy niewielkie szanse na zakup węgla przez internet, ale osoby, którym chcemy pomóc, nie mają ich w ogóle – mówi Magdalena Wilk z UGiM w Miechowie.

Wysokie ceny paliw. Polacy szukają oszczędności

od 16 lat

Osoby, które próbowały kupić węgiel w internetowym sklepie Polskiej Grupy Węglowej wiedzą, że jest to droga przez mękę. Potrzebna jest nie tylko umiejętność posługiwania się internetem, ale też dobre łącze, mnóstwo cierpliwości i… szczęścia. Z myślą o osobach, które są w stanie sobie z tym poradzić, gmina wyznaczyła popołudniowe dyżury, podczas których w imieniu mieszkańców węgiel od PGG będą próbowali kupić urzędnicy.

- W tej chwili mamy złożone trzy wnioski. Są to osoby samotne, starsze, mieszkające na wsi bez dostępu do internetu. My bierzemy od nich wszystkie potrzebne dane, zakładamy profil i od godziny 16, tak jak tysiące innych ludzi, będziemy próbowali kupić ten węgiel – mówi Magdalena Wilk, kierownik Referatu Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, której przypadł w udziale pierwszy popołudniowy dyżur.

Przyznaje, że sama nie przechodziła przez procedurę zakupu węgla, dlatego wszystkiego będzie musiała się nauczyć od podstaw.

- Rozmawiałam z pracownikiem Polskiej Grupy Węglowej, który dał nam pewne wskazówki techniczne: kiedy się zalogować, kiedy odświeżać stronę itp. Zastrzegł jednak, że w tym samym czasie węgiel próbuje kupić kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Dlatego mimo porad ze strony przedstawiciela PGG, w Miechowie zdają sobie sprawę, że zakup węgla w internetowym sklepie nie będzie łatwą sprawą. Chcą jednak spróbować, bo to szansa na kupno trzech ton opału (tyle wynosi obecnie limit) w cenie niespełna 1500 złotych za tonę. Tymczasem w składach za taką samą ilość węgla, często gorszej jakości, trzeba zapłacić ponad 3500 złotych.

- Wychodzimy z założenia, że na pewno większą szansę na przeprowadzenie transakcji mamy my, niż osoby, które mieszkają gdzieś samotnie na wsi bez internetu. Jeżeli ktoś ma rodzinę, znajomych, to jakoś wspólnie próbują sobie pomagać. My natomiast chcemy pomóc tym osobom, które takiego wsparcia nie posiadają – mówi Magdalena Wilk.

Punkt informacyjno-pomocowy dla osób zainteresowanych zakupem węgla obsługiwany będzie w godzinach pracy urzędu przez Referat Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UgiM: pokoje nr 214 i 215 (II piętro), telefon 41 383 00 40 (wew. 14) lub 534 533 551, e-mail: [email protected]. Aby skorzystać ze wsparcia należy zgłosić się osobiście z dokumentem tożsamości oraz potwierdzeniem złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

We wtorek około godziny 18 otrzymaliśmy informację, że udało się kupić pierwszą partię węgla, która trafi do mieszkańców gminy Miechów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski